folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Covid-19 Pozitif Vaka Belirti Ve Tedavileri

Covid-19 Pozitif Vaka Belirti Ve Tedavileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Babası vefat eden arkadaşımın anlattıklarına göre hastalık tıpkı nezle gibi çok hafif başlamış daha sonra tat koku kayıpları, yemeden içmeden kesilme, kesik kesik nefes alma ve kesik kesik nefes verme durumu (nefes darlığı), yoğun bakım ve atlatamadı...
    -
    En son hasta olduğumda Türkiye'de corona yoktu, çinde yeni çıkmıştı ama ben yukarıdaki belirtilerin hepsini yaşadım (Ek olarak; Aşırı halsizlik, baş ve kemik ağırıları, ishal, ateş vardı)
    Benimle aynı dönemde hasta olmuş bir arkadaşın forumda açtığı konuda RETRET in önerisini gördüm "Bu aralar domuz gribi var hacı. Sen en iyisi bol bol, sirkeli sarımsaklı kelle paça çorbası veya işkembe çorbası tüket" tarzında birşey yazmıştı ve ben hasta olduğum dönemde bunu aynen uyguladım...
    Sadece 1 parça ekmek yiyebiliyordum ve tabakdaki çorbayı tıpkı su içer gibi kafama dikerek zor-bela o şekilde bitirebiliyordum çünkü hiç birşey yiyemez duruma gelmiştim.. Çorbayı kafama dikdikten sonra da hemen yatağıma dönüyordum, aşırı halsizdim 18 - 20 saat uyuduğum halde, uykudan bile hiç birşey anlamıyordum.
    (Bu da bilinsin) Gss borcu yüzünden hastahaneye gitmedim... 2 - 3 gün boyunca yiyebildiğim sadece 1 lokma ekmek ve su içer gibi kafaya diktiğim o sirkeli çorba ile yaşadım (Daha önce hiç bu kadar ağır şekilde hasta olmamıştım)
    Belkide RETRET hayatımı kurtardı...

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu arada bir arkadaşım pes atalım demişti ve hastalığı, o gün gittiğimiz kokuşmuş haldeki, ergen yuvası olan pes salonunda kaptığımı düşünüyorum.
    Belki coronaydı belkide değildi halen bilmiyorum ama evdekilere bulaştırmamak için azami gayret etmiştim. Odamın kapısı kapalı ve arada camı açıp havalandırıyordum. Yemeği tek başıma yiyordum v.s

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

pozitif çıkmıştım geçen ayın 27 sinde

geldiler - Favimol adlı ilacı verdiler ilk gün 8 er tane diger gün ler 3 er tane sabah akşam

ilk belirti halsizlik,sürekli bir isteksizlik hali,hafif başağrısı devamında başınız zonkluyor sürekli

sürekli üşüme hali bir türlü ısınamıyorsunuz,sürekli ishal,eklem ağrıları özellikle omurilik

ilerlerse nefes darlığı,nefes alamama hsissi

10 gün karantina bitince işbaşı halen belirti gösteriyorsunuz kontrole gidiyorsunuz.normal diyorlar

çok insan var belirtilerin devam ettiğini söyleyen.şimdi bende şunu söyleyeyim şunu ye bunu ye

iyi gelir çok söyleyen var.tamam beslenmek önemli.....fakat bu virus bulaştımı işiniz zor.

sosyal mesafe ,maske bunlar önemli.eve kimseyi almayın.düğün dernek,hiçbir şeye katılmayın

temizlik dikkat edin.15-20 gündür evdeyim buralarda hergün ezan okunup cenaze defnediliyor.umarım durumun

ne kadar ciddi olduğunu anlatabilmiişimdir

mademki türksün systeme göster ürksün
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

alexfarrow Geçmiş olsun. Hastalığı nerede veya nasıl kaptığını düşünüyorsun ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Koronaya yakalananların cogu halsizlik yapti diyor. Ben " cok buyuk ihtimalle"  gecirdigimizi dusundugum zamanda devamli uyuyordum saatlerce. Uyanip 1 saat sonra yine uyuyordum. 

Sonra tansiyonu akil ettim gittim ölçtüm ki 8/5 gidiyor. Tuzlu ayran yapip ictim devamli.

Aslinda durumun halsizlikten ziyade tansiyon düşüklüğü oldugunu fark ettim. Halsizligi olanlar duzenli tansiyon ölçsunler.  Evinize digital alin dursun. Cok gerekli birsey. 

Birde ateşimi olcerken koltuk alti 36. Agiz ici 38.5 du. Buna bir carem yoktu. Hicte anladim niye boyle olur.

Ama tanisiniz atesim.var derse iki farkli olcum yapin ki atesin yok demeyin.

Öksürük gitgide cogalmaya basladiginda boguluyordum. asist ictim. Babamin ilaci.  Recetesiz hicbirsey almam ama İnanilmaz iyi geldi. Gece içip yatiyordum. 

Bu bilgiler de bir kenarda dursun :) yapin demiyorum dikkat edin. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

alexfarrow Geçmiş olsun. Hastalığı nerede veya nasıl kaptığını düşünüyorsun ?

bizimkiler covid olmuş akrabalara gitmiş öyle kapmışlar.onlarda bana

tekrar söylüyorum genel yakalanma şekli bu.hastalıık çıktığından beri yakalanmamıştım hiç,

düğün dernek toplantı misafirlik boşverin.eve kimseyi almayın maske,sosyal mesafe temizlik

mademki türksün systeme göster ürksün
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

konu dışı olacak ama;

Ben de bunu anlamıyorum, misafirliğe gitmeyin ne demek.

Dib dibe oturmayın , yakın mesafede ağız ağıza bakarak konuşmayın, (yemek yenecek ise de, min 2metre mesafe olsun, veya arada şeffaf bir malzeme olsun.)

sarılın kucaklaşın ama, kıyafetlerin üstünü de enazından Kolonya veya Sabun(yada köpüğüyle) bir elden geçirin.

ortam kapalıysa da biraz Havalandırmak zor mu,.

gerekirse Çift cerrahi maske takın, gerekirse Numarasız Gözlük kullanın.

yalnız maske tak'mayanın ağzına-burnuna Fırıncının Küreğiyle vurmak lâzım. ^^`

parmak Uçları ve Aralarına da, fıs fıs kolonya, olmadı Köpük Sabun yada sabun Köpüğüyle yüzeysel temizlik, oldu bitti. 

RitmFarbRacourci tarafından 13/Ara/20 13:44 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Kocaeli Universitesi Rektoru neden çin aşısına değil alman aşısına denek oldu ? Devlet Alman aşısı mı alıp kullanacaktı?

Yoksa halka çin aşısı yöneticilere alman aşısı mi yapilacak?

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/cin-asisi-yaptiran-profesorlerden-yan-etki-aciklamasi-1798164

https://twitter.com/ProfDrHulagu/status/1333411737429749760?s=20

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Bu tweet altina niye çin aşisi olmadiniz sorusuna Hulagu , yaşim tutmuyor demiş... Detaylari bilen anlatsin

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 10785 Toplam Mesaj: 60
virüs hastalık yol ilaç tedavi salgın korona covid19 belirti yordam