Cozemedigim Bir Bilgisayar Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

abi durum ne ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

abi bu pci slotunun tam giriş yerindeki tırnakları rica etsem kontrol edermisin bir bozukluk yoksa o pili çıkart çıkık konumdayken ramlerini sök abi başka varsa ram tak onu

tek ram çalıştır bilgisayarı belirli güzel bi sıcaklığa gelsin makina sıcağı sıcağına tak abi sonra ekran kartını görüntü gelecektir eğer hala olmuyorsa filmleri bir kontrol et

tabi son olarakta ısıtma kalıyor fakat bios pili değşmesiyle ısıtmanın ne manası var onu çözemedim pavilion bu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bugun sorunun ne oldugu ortaya cikacak

ne sorunmus arkadas

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

haci power supply olabilirmi? pci besleyen enerji kablosuda yeterince elektrik varmi yada amperi dusuk olabilirmi? diger bir durum ise biosun ayarlarindan olabilir iice bi bak...

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

problem sadece ekran kartında gibi gözüküyor. ekran kartı statik elektirik yükü artmıştır bendede olmuştu bikaç gün onboard kullandım normal ekran kartını koydum kenara sonra taktım çalıştı.. elektrik yükünü al kartın... çalışır

bi kere daha okuyunca anladım ki :) ekran kartı slotunda statik elektriklenme var. 

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 17:07'da yunusdogan tarafından düzenlendi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twiN35
    twiN35's avatar
    Erkek

problem bios pilini taktıgın yuvanın arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir fişi çek tak sonra bilgisayarı çalıştırmayı dene bak bakalım görüntü gelcek mi

Semt-i Bornova..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sorun nvidia chipsetinin cortlamasi imis.

bilgisayari baslatinca nvidia chipseti ates gibi yaniyordu. nvidia chipseti yanmis.

benim anlamadigim nvidia chipseti o/b ekran karti ile alakasi yokmu? yani nvidia chipseti yandiysa o/b ekran karti nasil calisiyor ?

sonuc : chipset in degisimi pahaliya patlayacagi icin anakart degisimi yaptim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 3585 Toplam Mesaj: 28