Çözemediğim Mail Problemim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba,

IspManager Lite Yüklü olan CentOS bir sunucum var. Sunucuda ki bazı domainler mail gönderdiğinde spama düşüyor. DKIM, SPF Kayıtları var. IP Adresim blacklistlerde yer almıyor.

Ne yaptıysam çözümleyemedim. Bazı firmalar mail gönderirken şöyle bir etiket çıkıyor

Burada ki gibi gönderen ve imzalayan kısımları benim gönderdiğim maillerde yok. Nasıl yapacağım konusunda biraz araştırdım fakat çözüme ulaşamadım. Yeşillendirirseniz sevinirim :)

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam eğer domain blackliste düşmemiş ve spf vs kayıtlarında sorun yoksa mail yollanan domainlerin senin domainini blocklamış olma ihtimalleri yüksek. Mail error loglarını yazarsan daha detaylı hatayı yorumlayabiliriz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    majestiquo bunu yazdı

Hocam eğer domain blackliste düşmemiş ve spf vs kayıtlarında sorun yoksa mail yollanan domainlerin senin domainini blocklamış olma ihtimalleri yüksek. Mail error loglarını yazarsan daha detaylı hatayı yorumlayabiliriz.

Hocam herhangi bi error logu yok, mailler ulaşıyor fakat spam kutusuna düşüyor. Özellikle Gmail'e giden mailler spama, Hotmaile gidenler hiç bir yerde görünmüyor

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam domain adını yollar mısın kontrol edelim? Birde ip sini

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Aynısını bende yaşadım bence blackliste düşmüşsün. phpmail fonksiyonunu kapat. smtp kullan. hotmail'e mail at sana neden gitmediğinin detaylarını anlatıyorlar.

Toplam Hit: 1762 Toplam Mesaj: 5
spam mail