folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder ÇÖZÜLDÜ - Vdsl - Adsl - Turknet - Hat Var/Yok Problemi - Yardım Talebi

ÇÖZÜLDÜ - Vdsl - Adsl - Turknet - Hat Var/Yok Problemi - Yardım Talebi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar, gelişmeler şu şekilde, binaya gelen telefon hatlarının yeri bile değişmiş, eskisi binanın arkasından geliyormuş yenisi ön taraftan çekilmiş,

dolayısıyla sıfırdan kablo çektik daireye, @ari41 nickli adamın hası olan müritten modem almıştım, dsl ışığımız yanmaya başladı. 

ama internet ışığımız bir türlü yanmadı. turknet'i aradım, bağlı görünüyorsunuz sorun modemde dedi, modemin müşteri hizmetlerini aradım dsl yanıyor ama bağlanamıyorsan

servise gönderin modemi 23 güne geri göndeririz dedi. @ari41 hemen yeni modem gönderdi, jelatinli sıfır kutusundan çıkan modem.. onda da internet ışığı yanmayınca işkillendik.

modemi arkadaşın evine gönderdim, kendi hattına taktı, çalışıyor.. meğersem iki modemde de hiçbir sorun yokmuş..

sıfırdan çektirdiğim hattın tüm bağlantı noktalarını da kontrol ettim, sorun yok..

velhasın sorunlu tarafı %100 olarak teyit ettik turknet.. aradım yine bir kayıt açtılar.. bakalım inceleyelim dediler.. beklemedeyim..

bir haftadır internet yok. mobil kotam doldu.. umarım tez zamanda hallederler..

dsl ışığı kesintisiz var, modemi resetleyip düzgün bir şekilde kurulumu yapsak da internet ışığında tık yok, bağlantı yok.. güncel durum bu şekilde.. önerisi olanı dinleyebilirim..

bu arada tüm süreç boyunca muazzam anlayışlı ve ilgili davranan @ari41 nickli mürit gibi sakin ve yardımsever bi adam tanımadım ben..

ürünler sıfır fiyat ise piyasanın yarısı.. modem ihtiyacı olan gözü kapalı bu adamdan alsın: http://www.tahribat.com/forum/elimdeki-fazlalik-modemleri-satiyorum-226525

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

konuyu böylece bırakmışım, en son turknet aradı, sorunu çözdük dedi, neymiş sorun dedim, port'la alakalı bir sorun vardı düzelttik dedi.

bunca zaman o sorunu niye düzeltmediniz dedim, "internetin değerini bilmek için biraz cefa çekmeniz lazım" dese daha tatmin olacağım cevaplar aldım, ne olduğunu hatırlamıyorum (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Öncelikle hayırlı olsun.

Bende de benzer sorun var dış hat kablosu daireye bağlı değil şuan. Ankastre kutusunda bütün daireleri yazmışlar girişlerini. Bana hala sinyal gelmiyor. Kabloları reglet midir nedir oraya bağlayamadım. Kabloları regletin içinde temas ettiremedim galiba.

Bunun bi pensesi varmış. Pensesiz olmaz mı bu iş? 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 4644 Toplam Mesaj: 14
adsl vdsl turknet