[ÇÖZÜLDÜ] Plesk Yedekten Geri Yükleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Selamlar,

12.5.30 versiyonundan aldığım bir yedeği plesk 17.5.3 'e aktarmak istiyorum.

Şöyle bir hataryla karşılaşıyorum:

Error: The backup you are trying to upload is invalid or was created in a deprecated Plesk version. For Plesk versions less than 9.0, you need to upgrade it up to 9.0 version and then retry migration. For Odin Small Business Panel, you need to migrate it to Plesk 11.5 first, and then migrate or upgrade to your current version.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

32 günlük deneme lisansı var. Pleski kaldırıp 12.5.30 versiyonu kurmayı düşündüm ama ne downgrade yapılabiliyor ne de parametre ile 12.5.30 kurmaya izin veriyor.
    yunusemre tarafından 25/Eki/17 13:45 tarihinde düzenlenmiştir

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Hocalar durum kritik :/ Eş dost tanıdığı olan kimse yok mu

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

Hocam plesk versiyonu eski diyor o yüzden yükleyemiyorsun. Aldığın yedekten dosyaları ve database i çıkarıp manuel olarak yüklemeyi dene.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Hocam dosyalar ve db ihtiyacım yok. Mailleri kurtarmam gerekiyor.

12.x yedeğini 17.x 'e nasıl aktarabiliriz?

ya da

Plesk 12.x nasıl kurabiliriz?

ya da

Hazır kurulu Plesk 12.5.30'a nasıl ulaşabiliriz?

Bu sorulara bir çözüm olmalı...

yunusemre tarafından 25/Eki/17 01:06 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Bilgisayarına windows sürümünü bul kur öyle halledebilirsin ancak aynı sürümü bulup kurmadıgın sürece işin zor ve zahmetli olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

Bilgisayarına windows sürümünü bul kur öyle halledebilirsin ancak aynı sürümü bulup kurmadıgın sürece işin zor ve zahmetli olur

İşte aynı sürümü bulmak mesele hocam. Bir türlü kuramadım 12.5.30 denen mereti.. Netteki dökümanlara göre (2015-2016 tarihli) plesk-installer.exe command linede 12.5.30 sürümü dahil eski sürümleri seçenek olarak sunuyor ama, güncel plesk installer sadece 17.x sürümlerini kurmaya imkan tanıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Çözdüm bu arada, nasıl olduğunuda paylaşayım, birilerine yararda dua ederse ne mutlu bana.

Modlardan ricam ikinci mesajı çözüm ile değiştirirlerse sevinirim.

Ubuntu 16'ya temiz plesk kurulumu yapıyoruz. ( Bugünün tarihiyle sürüm 17.5.x )
    İlk olarak

plesk bin pleskrestore --restore backup_xxx_1710241511.xml.tar -ignore-sign

komutunu uyguluyoruz
    "/var/lib/psa/dumps/" klasörüne çıkarma yaptığı ile ilgili bir info veriyor.
    Ardından 

cd /var/lib/psa/dumps/domains/siteadi.com

komutunu ve ls  komutunu uyguluyoruz sırayla,
    xml uzantılı dosyamızın adını alıyor ve aşağıdaki komuta yerleştiriyoruz

plesk bin pleskrestore --restore "/var/lib/psa/dumps/domains/siteadi.com/backup_xxx_1710241511.xml" -ignore-sign -verbose -debug -level server

Bir süre bekliyoruz ve işlemler kendiliğinden tamamlanıyor. Yedeğiniz hayırlı olsun.

yunusemre tarafından 25/Eki/17 13:46 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

plesk bilmem ne isimce bildiğim şeylerdi içerik bilmezdim. Okudum bir fikrim oldu. Eyy modlar admnler ahan size konu gibi konu. Bilen yardım etmiş bilmeyen girip okumuş , az bilen aydınlanmış, sorunu olan çözmüş. Troll hesaplardan dolayı bu konu altta kalıyor. Temizlenmesi için güzel bir örnek bu konu. 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bendede vardı hep yedeği komutla alıyodum unuttum hep ya amk ssh mıydı neydı

hey gıdı gunler

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

@ilteris Eyvallah hocam :)

@DJ_Alper ssh candır, hızlıdır, keyiflidir ))

--

Bu arada, çözüm için Plesk'ten ticket oluşturmuştum. Migrasyon için asistan yönlendirdiler. Gece attım ticketi gündüz soruşturmayı başlattılar. Muhtemelen yardımcı olacaklardı ama bekleme lüksüm yoktu. Şirketin email faaliyetleri durmuştu.. Aklınızda bulunsun ubuntu, plesk vb anlamazsanız, işi plesk ekibine bırakmakta bir çözüm.

Toplam Hit: 1983 Toplam Mesaj: 10
plesk