folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Crack Olarak Kullandığım .Exe Dosyasının Trojan Olma İhtimali

Crack Olarak Kullandığım .Exe Dosyasının Trojan Olma İhtimali

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Geçenlerde kullandığım programa ait crack bulmuştum program güzel bir şekilde açıldı kullandım.

Birkaç gün sonra norton yükledim ve norton bu .exe dosyasını trojan olarak gördü gerçekten trojan olma ihtimali var mı diye eski sürümüne ait crack buldum norton bunu da trojan olarak bildirdi ve sildi.

Şimdi bu korsan kullanım olayına karşı yapılmış bir güvenlik önmeli olabilir aklıma o geldi ilk başta

Bu .exe nin gerçekten de kötü yazılım olup olmadığını öğrenmek mümkün mü ?

.exe trojan falan değilse nortonu kaldırırım pc den

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

malwr.com

anubis.iseclab.org

camas.comodo.com

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Virustotal a yükle, oradan Dosya detaylarından birşeyler çıkartabilirsin.

Birde bak bakalım kac antivirüsün kacı virüs olarak görüyor.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

malwr.com u denedim ilk daha hala bekliyorum diğerlerine bakmadım onlarada bakarım

virustotal sonucu böyle

https://www.virustotal.com/en/file/d233c27be16b167da15fbf23b726227fac45d9975a9b6b61a89bc9ccfb12931d/analysis/1450640052/

malwr.com'a 5mb geç yüklendi virustotal otomatik mi buluyor dosyayı ? çok hızlı bir şekilde upload edilmiş olamaz 

İçeriği bayağı bir karışık bir de siz bakın isterseniz :)

KNOWLEDGE IS POWER!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ben şahsen raconu da az çok bildiğim için söylüyorum, hiçbir cracker unpack ettiği dosyayı tekrardan paketleyip sunmaz. Eğer sunulmuş ise işkillenirim ve kullanmam ki kullanmayın da. Anti-virüs yazılımları birçok paketleyici-protectorü virüs olarak algılıyor zira virüslerin çoğu bunlar aracılığıyla paketleniyordu zamanın birinde şimdi nedir bilmem ve doğal olarak bunlar da direkt olarak bu paketleyicileri yasaklamakta çözümü bulmuşlar. Bazı cracker araçları virüs olarak algılanmakta mesela uPPP ve dUP'a ait bir exe çekerseniz direkt olarak imzadan dolayı siler zira illegal işlerin dosyalarıdır bunlar ve tamamen boş olsalar dahi zararlı gösterilip silinirler.

Açıkçası eğer bilgin varsa kendi crackini kendin yap derim ama onun dışında dedikleri gibi analizleri yap ve paketleyiciler hakkında ufak tefek bilgin olsun ona göre paketleyiciden mi uyarıyı vermiş yoksa harbiden zararlı mı en azından ayrımını yaparsın ama benim tavsiyem gerçekten ordan buldan bulduğunu kullanma. Güvenilir yerlerden indirdiğin dosyaları kullanmaya bak zira işin artık boku çıktı.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Sonuçlar beni hayal kırıklığına uğrattı valla :/

Uygun fiyatlı olsa alırdım ama yıllık aboneliğe 475$ istiyor ipneler.

Hay böyle işin ........

Neyse arkadaşlar teşekkür ederim

KNOWLEDGE IS POWER!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

virustotalde görüldüğü kadar crack işlemi görmüş exe yi upload etmişsin. ibnelik yapacak bir exe değil ama antivürsler crack dosyalarını sevmiyor :)

500 dolar ödemek istemiyorsan pc ye sanal makina kurup içinde çalıştır.

yada exe yi antivirüsten liste dışı bırak. dayan gitsin. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JustRulz
    JustRulz's avatar
    Erkek

yüksek değil direk trojandir kendileri.

http://1ile0.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Büyük ihtimal malwaredir. CAMAS, Malwr.com logları inceleyerek anlayabiliriz ne olduğunu.

The king is bleeding.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    j4x bunu yazdı

Büyük ihtimal malwaredir. CAMAS, Malwr.com logları inceleyerek anlayabiliriz ne olduğunu.

Teşekkürler hocam sağol silip attım dosyayı kullanmıyorum :)

Dosya riskliymiş 

KNOWLEDGE IS POWER!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Ben şahsen raconu da az çok bildiğim için söylüyorum, hiçbir cracker unpack ettiği dosyayı tekrardan paketleyip sunmaz. Eğer sunulmuş ise işkillenirim ve kullanmam ki kullanmayın da. Anti-virüs yazılımları birçok paketleyici-protectorü virüs olarak algılıyor zira virüslerin çoğu bunlar aracılığıyla paketleniyordu zamanın birinde şimdi nedir bilmem ve doğal olarak bunlar da direkt olarak bu paketleyicileri yasaklamakta çözümü bulmuşlar. Bazı cracker araçları virüs olarak algılanmakta mesela uPPP ve dUP'a ait bir exe çekerseniz direkt olarak imzadan dolayı siler zira illegal işlerin dosyalarıdır bunlar ve tamamen boş olsalar dahi zararlı gösterilip silinirler.

Açıkçası eğer bilgin varsa kendi crackini kendin yap derim ama onun dışında dedikleri gibi analizleri yap ve paketleyiciler hakkında ufak tefek bilgin olsun ona göre paketleyiciden mi uyarıyı vermiş yoksa harbiden zararlı mı en azından ayrımını yaparsın ama benim tavsiyem gerçekten ordan buldan bulduğunu kullanma. Güvenilir yerlerden indirdiğin dosyaları kullanmaya bak zira işin artık boku çıktı.

Bazı dosyaları, eğer ilk ve sadece sen cracklediysen, kodları alıp içinden bakın ben kırdım diyen çıkmasın diye tekrar packleyen crackerlar vardır zaman zaman. (bk örnek ben :) )

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 2438 Toplam Mesaj: 11
trojan crack trojan .exe norton