folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder CSS İle İlgili Bir Soru [Çözüldü]

CSS İle İlgili Bir Soru [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Alayamadığım bir olay var,

https://shop.korkucu.com/wp-content/themes/korkucu-shop/css/stylesheet.css   Bu CSS dosyasında yaptığım düzenemeler 

https://shop.korkucu.com/wp-content/themes/korkucu-shop/css/stylesheet.css?ver=4.7.4  bu linkte görülmüyor ve sitede bunu baz alıyor.

Şimdi sorum şu;

Bu sondaki versiyon numarası ayrı bir dosya mı, dosya ise nerede?

karakutu tarafından 04/May/17 00:58 tarihinde düzenlenmiştir

Mevzu derin | Papikolas Planet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam bilenler daha detaylı yazarlar ama bildiğim kadarıyla tarayıcının cache inde kalmış CSS dosyasını kullanmasını engellemek için yapılıyor.

Sen CSS yi değiştirsende cache de güncellenene kadar eski dosya kullanılıyor. Bu sebeple ismini değiştiriyorsun tarayıcı bu sefer kendi cache güncelleyip yeni dosyayı kulllanıyor.

Böyle bir şey diye biliyorum. Yanlışım varsa affola.

Nasıl yapılır falan bilmiyorum. :p

SkynetX tarafından 04/May/17 00:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Hocam css dosyasına ayarı verip test için siteyi görüntülerken tarayıcıda mı değişiklikler gözükmüyor? eğer öyleyse sürekli test yaparken kullandığın tarayıcıyı değilde başka bir internet tarayıcısında siteyi test etmeyi dene düzenleme yaparken tarayıcı eski kodu okumaya devam ettiği durumlar olabiliyor.

Edit: Eğer bahsettiğim gibiyse css dosyanda sıkıntı yoktur tarayıcının okumasında sıkıntı vardır, geliştirme yaparken Firefox kullanmanı tavsiye ederim. Farklı bir sorun varsa biraz daha konuyu açarsan fikir üretebiliriz..

helyum_pasha tarafından 04/May/17 00:54 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Ben de şimdi araştırıyordum bulardan söz etmişler ama ben mevcut dosyayı düzenliyorum bu düzenlediğim şeyi nasıl aktif ederim onu buamadım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı

Hocam css dosyasına ayarı verip test için siteyi görüntülerken tarayıcıda mı değişiklikler gözükmüyor? eğer öyleyse sürekli test yaparken kullandığın tarayıcıyı değilde başka bir internet tarayıcısında siteyi test etmeyi dene düzenleme yaparken tarayıcı eski kodu okumaya devam ettiği durumlar olabiliyor.

Edit: Eğer bahsettiğim gibiyse css dosyanda sıkıntı yoktur tarayıcının okumasında sıkıntı vardır, geliştirme yaparken Firefox kullanmanı tavsiye ederim. Farklı bir sorun varsa biraz daha konuyu açarsan fikir üretebiliriz..

Vallahi de öyleymiş çok teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Yaptığınız her değişiklikte ctrl + f5 kullanınız saygılar. 

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
Toplam Hit: 1053 Toplam Mesaj: 6
css css düzenleme