folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Css'den Anlayanlar Bir Bakabilir Mi?

Css'den Anlayanlar Bir Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

merhaba,

site adresim şu. style.css'in en altında birşeyler yapmaya çalıştım. chrome'un geliştirici araçlarını kullandım. @ozgunlu hocamın yönlendirmesiyle biraz ilerledim; fakat iş yoğunluğundan dolayı kendisiyle biraz geç iletişim kuruyoruz (ilgi alakası için tekrar teşekkür ederim kendisine). boş zamanı olan varsa bu responsive standartları hakkında bilgi verip, benim yazdığım kodlara göz atabilir mi? şuan 320px için bir media tagı oluşturdum eğer eksiği gediği yoksa bunun üzerinden diğer çözünürlükler için devam edicem.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Bence ilk popüler frameworkler ile tanışıp responsivede neler neler var diye bir bakınmalısın. Ama benim zamanım var 5-10ay ayırabilirim kendim birşeyler oluşturmak istiyorum dersen w3schools'un responsive dersleri ile başlayabilirsin.

Diğer türlü doğrudan tasarıma başlamak için twitter bootstrap frameworkunu öneriyorum. Bootstrapın altından kalkabilirsen kendine iş kapısı bile açabilirsin.

PcK0 tarafından 22/Ağu/15 10:24 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam tam anlamıyla öğrenmeye çalışmıyorum aslında (en azından şuanlık). bilmek istediğim benim kodlarımda sıkıntı var mı, toggle menu nasıl eklerim, ekran çözünürlüklerinde bir standart olayı var mı, özellikle post sayfasında embed kodu taşıyor, reklam alanı taşıyor. onları nasıl düzenlerim tarzında.

bootstrap olayıa fırsat buldukça bakıyorum hocam. önerin için teşekkürler.

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Ben bunu kullanıyorum hocam. işine yarar mı bilmiyorum ama...

Mobile de filan genişliği %100 yapıyorum iyi oluyor...

kofcu tarafından 22/Ağu/15 14:05 tarihinde düzenlenmiştir

ben de sevgiden yanayım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saksamayan
    saksamayan's avatar
    Erkek

herkes gibi bende bootstrap öneriyorum onun üzerinden responsive daha rahat öğrenirsin.

sonra bootstrap kullanmadan kendinde site kodlarsın, fakat bootstrap hızımızı iki katına çıkarıyor.

zaman değil akıp giden, <br> bizleriz geçip giden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

responsivenin olayı floatları none , widthleri 100% yapmak başka bir olayı yok. belirli bir çözünürlük altı için css de media query oluşturup ne kadar px li widht değerine sahip ve float left right değerine sahip classın varsa onları width: 100% !important ve float: none; şeklinde tanımla daha sonra yine ayar olarak marginleri paddingleri sıfırlama veya azaltma olayına geçebilirsin.

çözünürlüklerin standardı var mı anlamadım yeni uyandığım için ancak emin ol pcde gördüğün görüntüye göre 320px verip de mobilde güzel gözükecek diye düşünürsen yanılırsın mobilde bambaşka sonuçlar çıkabiliyor bu nedenle 100% vermek şart genişlikleri. taşan kısımlar da 100% genişliğe sahip olmadığı için taşıyordur.

pesimistzombie tarafından 22/Ağu/15 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

alaka gösterenlere teşekkür ederim. silip tekrardan yazmaya başladım.

..
Toplam Hit: 786 Toplam Mesaj: 7
css responsive