folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cumhurbaşkanlığı Seçimi.. Gani Müjde Yorumu!

Cumhurbaşkanlığı Seçimi.. Gani Müjde Yorumu!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

adalet bunu yazdı:

1950 li yıllara kadar Türkiyenin ilerleyememesi doğaldır çünkü ikinci dünya savaşı diye bir olgu vardı ve yokluk içerisinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti bu savaşa İngiliz, Amerikan, Alman ve Rus baskılarına rağmen girmemiştir, halkı aç kalmış tahıl stoklarını orduya rezerv etmiş halka kendisini anlatamamıştır.
    -----------------------------

Sana şunu Söylim Acaba Milli Mücadele zamanında Kaç Ülke Bizi Destekliyordu Kaç Ülke Bize Yardım Ediyordu Söylesene Yanımızda Bize Yemek Veren Bizi Doyuran Bİr Ülkemi Vardı?  Unutmaki Tekrar Söylüyorum "Muhtaç Olugun Kudret Damarlarındaki Asil KAnda Mevcuttur"Diyen Bir Ulu Önder Var Sen Üretemessen Sen İşletemessen(Madenleri) Ama Sürekli Tüketirsen Elbette Yokluk İçinde Yaşamaya MEcbursun... Unutmaki Çalışan Demer Paslanmaz!

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek
    darkblood bunu yazdı:
    adalet bunu yazdı:

savaşı 1950 yılında başladı savaşa katılmak istemeyenlerin boynuna vatan haini yazıları asıldı ve sokaklarda dolaştırıldı, saidi nursi ye savaşta ölenler cennete gidecek diye fetvalar verdirildi.

yazının %99 u iyi ama şu karartılmış kısmdaki ifadeyi şahzen saidi nursinin kitaplarını ve tarihçesini iyi bilen biri olarak hiç rastlamadım!! iyi numara!!!

Önce saygılı olun sonra araştırmacı olun. Konuyla ilgili olarak Bayram Yüksel, İDP, İMM, VİMC yi araştırın, amacım hiçbir kesimi, hiçbir düşünceyi karşıma almak değil.

Kalın Sağlıcakla. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

ben zaten sana bi şey demedim! sadece saidi nursiyi çok araştırmama rağmen böle bişey hiç görmedim dedim!

aslında amacım bilgi kaynakları rasındaki farkları belirtmek! çok ilginçleri var ama boş ver ! kim okur!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    FaTHeR bunu yazdı:

adalet bunu yazdı:

1950 li yıllara kadar Türkiyenin ilerleyememesi doğaldır çünkü ikinci dünya savaşı diye bir olgu vardı ve yokluk içerisinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti bu savaşa İngiliz, Amerikan, Alman ve Rus baskılarına rağmen girmemiştir, halkı aç kalmış tahıl stoklarını orduya rezerv etmiş halka kendisini anlatamamıştır.

Sana şunu Söylim Acaba Milli Mücadele zamanında Kaç Ülke Bizi Destekliyordu Kaç Ülke Bize Yardım Ediyordu Söylesene Yanımızda Bize Yemek Veren Bizi Doyuran Bİr Ülkemi Vardı?  Unutmaki Tekrar Söylüyorum "Muhtaç Olugun Kudret Damarlarındaki Asil KAnda Mevcuttur"Diyen Bir Ulu Önder Var Sen Üretemessen Sen İşletemessen(Madenleri) Ama Sürekli Tüketirsen Elbette Yokluk İçinde Yaşamaya MEcbursun... Unutmaki Çalışan Demer Paslanmaz!

ne alakası var şimdi.. arkadaş ne yazmış, senin yorumun ne..

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek

adalet bunu yazdı:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

İkinci dünya savaşı her şeyi değiştirdi SSCB ve Almanya Türkiye’ye verdikleri teknoloji desteğini çektiler, demir-çelik teknolojisini SSCB’den motor teknolojisini Almanlardan almıştık, buharlı motorların dönemi kapandı elektrik motoru ve benzinli motor gerekiyordu, elektrik motoru üretimi yapıldı ancak benzin motorları yüksek ısılarda genleşmeyen kaliteli metal üretimi gerektirir, bunu başaramadılar gerekli beyin gücü ülkeden göçmüştü. Hem petrol sıkıntısı vardı hem de petrokimya Türkiye için çok yeniydi. MTA ve TPAO ancak 1954 de –NATO’nun da kontrolünde-- kuruldu,  petrol mühendisliği bölümü ise ODTU bünyesinde ancak 1961 yılında kurulabildi.

Damarlarındaki asil kan savaşmak ve kendini müdafaa etmek için yeterlidir ama teknoloji günler içerisinde üretilemez, bilim adamları birkaç yılda yetiştirilemez, Atatürk çok güzel bir miras bıraktı ama başta İsmet İnönü ve sonra gelen tüm liderler bu mirasa layık olamadılar.

Şimdi şu soruları kendi kendimize soralım:

İnönü Bilim adamlarına Atatürk Dönemindeki gibi destek verseydi bu insanlar ülkemizi terk eder miydi?

Köy enstitüleri kapatılmasaydı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki insanlar bu kadar cahil kalır mıydı?

Toprak Reformu gerçekleşseydi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki Feodal Ağalık Düzeni devam eder miydi? Aşiret kavramı hala var olur muydu?

Demiryolu Projelerinden vazgeçilmeseydi tüm ülke demiryolu ağıyla donatılsaydı endüstri için gereken hammadde, insan ve araç gerecin taşınması, bu kadar zor ve masraflı olur muydu?

Nato petrol anlaşmaları yapılmasaydı kendi petrolümüzü kendimiz çıkarıp işleseydik bu kadar dış borcumuz olur muydu?

Mason Localarının yeniden açılmasına izin verilmeseydi ülkemiz bu kadar karışır mıydı? Sanayide, Ticarette, Politikada  bu kadar söz sahibi olabilirler miydi?

İnsanlarımız cehalet mutluluktur felsefesiyle ısrarla cahil kalmayı istiyor, tıpkı matrix filminde makineye bağlı bir insana gerçekleri anlatmak gibi kimse kırmızı hapı istemiyor.

Diğerleri cehaleti benimsedi hatayı doğru kabul etti diye biz de yanlışı kabul doğruyu reddedecek değiliz sürü mantığıyla hareket edilmez, doğru bildiklerimizi her zaman her koşulda anlatacağız, kendi kabullendikleri görüşü sorgulayamayanlara başka seslere tahammülü olmayanlara sözüm yok. Belki bazı arkadaşların kafasına dank eder de bizim gibi düşünmeye ülkem için ne üretebilirim kendi çapımda ne yapabilirim diye düşünmeye başlarlar.

Türk olmak yetmiyor bilinçli hareket etmek zorundayız.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur,talabanide veya barzani de değil.
    abnin abdnin talabaninin barzaninin masonların desteklediği adama oy verenler en az pkk kadar hain.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek

adalet

tebrik ederim çok güzel yazmışsın düşüncelerini.

Yakarız Bu Gezegeni...
Toplam Hit: 4966 Toplam Mesaj: 28