CWP Nginx Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Birkaç yıldır CWP hosting kontrol paneli kullanıyorum, yeni bir kurulum yaptım, her zaman apache kullanıyordum, nginx deneyeyim dedim ve kurulumunu yaptım, fakat web sitesini açtığımda default cwp sayfası geliyor, sayfanın index.php dosyasını görmüyor, çok kurcaladım fakat başarılı olamadım, kendi sitesinde ve yabancı kaynaklarda araştırdım, birkaç yorumda ilgili adımları deneyin yazılmış, denedim olmadı. Tekrar apache ye çevirdiğimde problem ortadan kalkıyor, CWP ye hakim olan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

sadece nginx mi nginx+apache mi, buildler ona göre yapılıyor mu conflar doğru mu php derleniyor mu

binbir tane şey var hocam cwpde, cwpnin kendisi zulüm gibi bir şey gerçi de

sana tavsiyem apache+nginx+varnish olabilir, statikler cacheli dinamik apache php fpm ortak gelir(litespeed kullanabilirsen tabii ki daha iyi)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

tavsiyem cloudpanel e geçmen olur,nginx var ve stabil çalışıyor.

https://www.cloudpanel.io/ 

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

benim tavsiyem 10'dan fazla domain barindirmiyorsan panel manel kullanmaman yonunde.

kur bi ftp server takil :d

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı

tavsiyem cloudpanel e geçmen olur,nginx var ve stabil çalışıyor.

https://www.cloudpanel.io/ 

Bende şuan için Centos var hocam, cloudpanel sadece debian ve ubuntuda çalışıyor sanırım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

hemen hemen tüm panelleri uzun süre kullandım cpanel - plesk - cyberpanel- vesta - cloud paneller vs hatrı sayılır çok fazla site barındırıyorum kişisel olarak şuan 4 sunucumdada plesk - litespeed veya nginx şeklinde çalıştırıyorum.

free panellerde hacklenme sorunu yaşayabilirsiniz özellikle ubuntu da sistemi devamlı güncel tutmalısınız. 

tüm sunucularımda almalinux tercih ettim stabil ve son 9.1 versiyonu özellikle cpu tarafını yormayıp en güzel performansı veriyor default halde.

nginx fpm mi yoksa fastcgi olarak mı calisiyor ayrıca htaccess check edermisin lütfen

Martech tarafından 08/Mar/23 03:07 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

hemen hemen tüm panelleri uzun süre kullandım cpanel - plesk - cyberpanel- vesta - cloud paneller vs hatrı sayılır çok fazla site barındırıyorum kişisel olarak şuan 4 sunucumdada plesk - litespeed veya nginx şeklinde çalıştırıyorum.

free panellerde hacklenme sorunu yaşayabilirsiniz özellikle ubuntu da sistemi devamlı güncel tutmalısınız. 

tüm sunucularımda almalinux tercih ettim stabil ve son 9.1 versiyonu özellikle cpu tarafını yormayıp en güzel performansı veriyor default halde.

nginx fpm mi yoksa fastcgi olarak mı calisiyor ayrıca htaccess check edermisin lütfen

php-cgi yaptım , rebuild yaptım düzeldi hocam, teşekkürler. Fpm kullanamıyorum, pro versiyonda kullandırtıyor. Nginx & Apache kullanıyorum.

Düzelmemiş hocam, sadece nginx yaptım yine aynı.

TheMayk tarafından 08/Mar/23 03:22 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1473 Toplam Mesaj: 7
hosting kontrol apache centos control panel nginx cwp