D3100 (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Selam öncelikle. Arkadaşlar sorunum şu. Nikon d3100 var az önce aldım foto çekmek için deklanşöre basdım lcd ekranda "hata! deklanşöre tekrar basın'' diye bi uyarı veriyo. tabi bas bas bas derken  bakdım tık yok düzelmiyor. Tek tek diğer modlardada denedim onlardada aynı hata. Lensi çıkartdım daklanşöre basıyorum makinenin içindeki altdaki ayna hafifden kımıldıyor başkada bişey yapmıyor. O aynaya ufak ufak dokundum hani takılmışdır felan diye ama gene aynı.Makine 1 sene oldu ben alalı ilk defa böyle oldu. Sizce nedendir bu ?

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Aynı hatanın videosunu buldum     http://www.youtube.com/watch?v=FFVQjywlyg0

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

kuzene sordum aynısı olmuş ilk aldığında kurcalamış.adam diafram ayarı yapmış git bilene yaptır 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

menüye girmek haricinde  bişey yapamıyorum. yani ekrandaki çekim menüsünde hiçbişey yapamıyorum. Menüden yapılabilcek bi ayar varmı ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

hemşerim diyafram dediğin body de değil objektiftedir, donanımsal göründü gözüme

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 21:50'da yawuz tarafından düzenlendi.

tahribat.com a can feda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

flassız modda dene.Eğer flash takılı kaldıysa ve flashlı modda çekmeye çalışıyorsan bu hatayı verebilir.

Flash açılıyormu bi kontrol et sorunsuz açlıyorsa bi fabrika ayarlarına don bakalım

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 22:07'da swordfish tarafından düzenlendi.

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Flaşda sorun yok açıyoda  anlamadım bi türlü ya. P ye aldım lensie zum girdim felan derken birden yazı gitti bu seferde perde oynamıyo kapkara çekiyo

Toplam Hit: 1879 Toplam Mesaj: 7