Davlumbaz Koku Ve Komşu Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

İki ihtimal var, 

1) yeni davlumbaz montajı yapılırken boruyu köküne kadar soktular ve fan yukarıya üfleyemediğinden ötürü aşağıya basıyor tüm havayı ve sesi. 3. kattaki arkadaşlar davlumbaz kullanmıyor olabilirler veya davlumbazları kaliteliyse çekvalf gibi bişey vardır. 

2) bahar geldi camlar hep açık ama ayazı rüzgarı bitmedi, basınç farkından dolayı bacayı vakumluyor olabilir komşun. 

yani özetle önce bi davlumbazın borusunu kontrol et derim. 

Tam tersini düşündüm bende eski davlumbazi sökerken boruyu baca içinden yukari doğru iletletmislerdi fun ku olaydam sonra acaba 2 . Katta ile ayni deligimi kullanıyoruz geldi aklima birde davlumbaz 3. Kademe de cok fena çekiyo servis yukari dogru  vermedi boruyu dun ben kolumu soktum 30 cm felan baca icerisinden yukarı dogru kivirdim yuksek ihtimal ayni deliktense artik koku ona gitmeyecek ama onun bacada cekmeyecek :))

@ yönetici ile ilgili postu okudum güldüm geçtim:)

mutfak ve banyo bacaları yerden kazanmak için şönt baca sistemindedir genelde. yani tek baca olarak kullanılır. google'dan bakabilirsin. 

yeni davlumbazı takarken boru fazla itelenmiş olabilir veya az girmiş olabilir vs.

bazende rüzgar ters eser tek baca olduğundan dolayıda alt katlara doğru kaçırabilir havayı.

dediğin gibi sanırım ama 3. kata koku vs gelmiyor oda sanırım davlumbazla alakalı onların eski yeni

ben boruyu resimdeki gibi yaptım yinede 2. kata koku inme olasılığı varmı

7781772612.png (696×484)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

büyük ihtimal olmaz sanırım. 

3.kata olmuyor 2 ye oluyor olabilir. baca aralarındaki sıvalardan kacırıyordur. 

10 sene önce zemin kattaki büroya soba kurmuştuk. baca sadece mutfak tarafındaydı. o da şönt baca sisteminde. ilk sene bişey olmadı sonraki senelerde 3 cü kattaki duman geliyor demeye

başladı. diğer katlarda sıkıntı yoktu. yani ilk yapılırken ustaların sallama iş yapmasından dolayı çıkıyor bu işler. sıvaların arasından kaçırıyor. 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Tek taraflı klape alsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

damlumbazı çalıştırıp komşunun evine gir kontrol etmek istediğini söyle geliyorsa tamam dersin

www.tekno50.com
Toplam Hit: 2899 Toplam Mesaj: 25
gıcık komşu