folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder DC Kaynaklı R-L-C Devre Çözümü Yarım Kaldı [?]

DC Kaynaklı R-L-C Devre Çözümü Yarım Kaldı [?]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Soru

soru

Çözüm

ç1

ç2

Il(t), Ic(t) ve Ir(t)'yi istemiş ben sadece Il(T)'yi buldum diğer örneklere bakarak çözdüm doğru mu bilmiyorum.

Çözdükten sonra matlab'de formülü girip grafiğini çizdireceğim çözümü lazım şuan. 

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutay
    tutay's avatar
    Erkek

Çözümünü kontrol etmedim fakat voltaji bulmussun bulduğum voltaji c*dv\dt denklemine koy ve kapasitör deki akimi v=i*r koy ir bul

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam geç gördüm uan kafam patlıyacak gibi sabah unutmazsam bakarım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Up olsun.

İmza...
Toplam Hit: 2452 Toplam Mesaj: 4