DDR3 Mü DD2 Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    SpoofU bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ben de hep merak etmişimdir, ddr neden ddr2 den daha pahalı? ddr daha eski teknoloji değil mi? ddr2 ondan daha üstün değil mi?

üretimi az hocam, üretilirken gerek maliyeti yüksek heralde.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:
    ben eski masaüstümün sd ram'ini hala saklıyorum.İlerde antika diye satıcam :D

Benim masaüstü hala SDram babo versene bana ya :) 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    Ben de hep merak etmişimdir, ddr neden ddr2 den daha pahalı? ddr daha eski teknoloji değil mi? ddr2 ondan daha üstün değil mi?

Teknolojide eskiyen herşey değerini yitirir ama çok eski bir ürüne talep varsa bulması zor olacağından fiyatı pahalı olur.Fiyatın artması talebin artmasından değil,arzın azalmasından zira üretilmedikçe piyasadan yavaş yavaş çekiliyor..

Mesela şöyle düşün,bir tane ddr1 kullandığın sadece müzik dinlemeye ve office kullandığın kolpa bir bilgisayar ama işini gayet görüyor.Ram yandı diye yeni bilgisayar almayacağından 80 liralık DDR2 de işine yaramadığına göre 120 lira verip  işini görüyorsun gibi düşün.120 lira yeni bilgisayar almaktan daha karlı.

--------------

DDR3 için masaüstü düşünseydin ve param da var deseydin tavsiye edebilirdim de laptop için tavsiye etmem.Yeni nesil düşük konfigürasyon bir pc ileriye dönük olacağından çok güzel bir yatırım olabilirdi,iyi param var diyorsan tabi..Laptop için 2-3 senede bile o kadar çok şey değişiyor ki bırak ddr3 almayı bi bakacaksın ki ağırlık,çözünürlük,yeni donanımlar hatta laptopların estetiği bile ne kadar değişmiş olacak..Çok para bağlama laptopa orta düzey,sana hitap eden bitane al.2-3 sene sonra muhtemel yeni bir alışverişe kendini yine hazırlarsın,en azından taksitleri bitince :P

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    @ZyreX, anladım hocam, ama bana aradaki fiyat farkı fazla geldiği için çelişkide kalmıştım. Bu arada özelden hemen soran oldu ramler satılık mı diye :P.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 1898 Toplam Mesaj: 15