folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dead/Stuck Piksel Sorunu

Dead/Stuck Piksel Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    LG LCD monitörümde 1 adet koyu arka planda beliren mavi parlak piksel sorunu vardı. Sanırım stuck piksel idi. 1 ay bilgisayarı açmadım dolayısıyla ekranıda açmadım ve 1 ay sonunda açıtığımda yok olmuştu; fakat şimdi temizlikçi odamı temizleyip monitörü filan oynatınca tekrar ortaya çıktı. Arda yanıp sönüyor, gidiyor geliyor. Basit bir soruna benziyor yerleşmeden nasıl bir çözüm bulabilirim acaba? Teşekkürler.

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    ben de buna çok çözüm aradım bulamadım, sanırım bi çözüm yok. garanti belgesine bakcaksın. ölü pikseller belli sayıyı aşınca tamir garantisi veriyolar ama bu sayı en az 3 olur.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Şimdi fişini çektim tak diye. Bekleyeceğim baya bir süre belki yine düzelir. :/

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    sanmıyorum, boşuna zorlama kendini. hatta bende de aynı renkte piksel sorunu var. açık mavi (turkuaza çalan) parlak. sadece koyu arkaplanda görünüyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sertçe vurdum pikselin olduğu bölüme, düzeldi! :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek
    lcd ekranları oluşturan milyonlarca(1024x768x4 tane) transistörden herhangi bir tanesinin görev dışı kalması sonucu meydana gelen bi durum. bu durumda söz konusu pixel ölü pixel olur ve görev dışı kalışın durumuna göre siyah veya aydınlık bir nokta olarak ekranda öle durur ama seninkinde temassızlık olabilir o yüzden gidip geliyodur
Toplam Hit: 1570 Toplam Mesaj: 6