folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dell Inspiron 15 Kasma Sorunu

Dell Inspiron 15 Kasma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

23 Aralık 2017 tarihinde Vatan Bilgisayardan linkteki Laptop'u aldım. Ancak 2-3 ay sonra kasma sorunu oldu. Özellikle internete girerken site geçişlerinde ve film izlerken ufak donmalar oluyor. Ama bu ufak donmalar çok sık olmaya başladı.

http://www.vatanbilgisayar.com/dell-inspiron-15-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256-ssd-gtx1050ti-4gb-15-6-w10.html#urun-ozellikleri

Pc'de öyle çok dolu değil, SSD'de Corel Draw X7, Adobe Illustrator CC ve Arma 3 vardı. War Thunder ve diğer film ve videolarımı 1TB'lık HDD sürücüsünde saklıyordu.

1 ay kadar önce Windows 10'nun kendi format atma özelliğini kullandım. Sadece SDD'ye attım. HDD'ye dokunmadım. (Ne olur ne olmaz diye kopyasını almıştım.) Ancak hiç bir değişiklik olmadı. Aynı sorun devam ediyor.

Windows 10'lar genel olarak çok beğenilmiyormuş. Ancak garanti devam ettiğinden başka bir sürüm yüklemek istemiyorum. Pek servise yollamadan yana değilim. Servise yollamak demek 1 ay boyunca PC'siz kalmak demek. PC'yi servise mi yollamalıyım. Yoksa servise yollamadan halledebilir miyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

hocam benimki farklı bir seri daha düşük bir model bende de şöyle bir sorun var tcp kullanan programlar 2-3 saat aralıksız trafik oluşturduğunda o program yavaşlıyor kabloluda sorun yok sonra bu seriyi kullanan herkeste aynı sorun varmış onu okumuştum belki seninki de kronik bir problemdir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Bende de 7577 var.Ekran driverini nvidianın kendi sitesinden indir hocam.Ayrıca gereksiz servisler vs bunları yapmayı ununtma.Dell'in kendi sitesinden donanımsal test vs yaptır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı

hocam benimki farklı bir seri daha düşük bir model bende de şöyle bir sorun var tcp kullanan programlar 2-3 saat aralıksız trafik oluşturduğunda o program yavaşlıyor kabloluda sorun yok sonra bu seriyi kullanan herkeste aynı sorun varmış onu okumuştum belki seninki de kronik bir problemdir.

Evet biraz araştırdım. Driverlar ve windows uyumsuzlukları varmış. Hatta eski güncellemeleri tavsiye edenler var. Hatta biri 1703 sürümünde donma varken diğeri 1703 sürümüne geçin bişey kalmaz diyor. Şimdi windows 10 1803 güncellemesi devreye giriyor. PC güncelleme aldıktan sonra tekrar deneyeceğim. Daha sonra duruma bakacağım. İşin tuhafı oyun oynarken herhangi donma olmuyor. Ancak çizim internette gezmede sürekli oluyor.

koray bunu yazdı

Bende de 7577 var.Ekran driverini nvidianın kendi sitesinden indir hocam.Ayrıca gereksiz servisler vs bunları yapmayı ununtma.Dell'in kendi sitesinden donanımsal test vs yaptır.

Sende buna benzer bir sorun oldu mu hiç?

ombra tarafından 02/May/18 15:57 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    ombra bunu yazdı
    masteryoda bunu yazdı

Evet biraz araştırdım. Driverlar ve windows uyumsuzlukları varmış. Hatta eski güncellemeleri tavsiye edenler var. Hatta biri 1703 sürümünde donma varken diğeri 1703 sürümüne geçin bişey kalmaz diyor. Şimdi windows 10 1803 güncellemesi devreye giriyor. PC güncelleme aldıktan sonra tekrar deneyeceğim. Daha sonra duruma bakacağım. İşin tuhafı oyun oynarken herhangi donma olmuyor. Ancak çizim internette gezmede sürekli oluyor.

koray bunu yazdı

Sende buna benzer bir sorun oldu mu hiç?

Herhangi bir sorunum yok.SSD yok cihazda 7577 modeli.Windows pro 10 15063 yüklü updateleri ve birçok servisi kapattım.Biraz hoparlörü tırt yapmışlar:)

http://www.mmsrn.com/oyunlari-ve-programlari-nvidia-ile-yuksek-performansta-calistirma/ şunu yapabilirsin.Driveri nvidiadan indir.Donanımsal sorun olacağını sanmıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Bende de 3542 var aldım alalı driver problemi çekiyorum. w7'e dönmeyi düşünüyorum bakalım..

hacked75 tarafından 02/May/18 16:17 tarihinde düzenlenmiştir

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Herkese teşekkürediyorum. Eve gidince ilk işim buradaki önerilere yapacağım. İyi yada kötü sonucu burada paylaşacağım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Herhangi bir sorunum yok.SSD yok cihazda 7577 modeli.Windows pro 10 15063 yüklü updateleri ve birçok servisi kapattım.Biraz hoparlörü tırt yapmışlar:)

http://www.mmsrn.com/oyunlari-ve-programlari-nvidia-ile-yuksek-performansta-calistirma/ şunu yapabilirsin.Driveri nvidiadan indir.Donanımsal sorun olacağını sanmıyorum.

Benim hoparlör patladı dell kullanana başka bir arkadaşımın ki de patladı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı
    koray bunu yazdı

Benim hoparlör patladı dell kullanana başka bir arkadaşımın ki de patladı.

Benimkinde de sesde çızırtı var. Gerçi Çok fazla hoparlörü kullanmıyorum. Kulaklıkla işimi hallediyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Cızırtı sadece ses yukseltme ve azaltmada oluyor.Onun haricinde cızırtı olmuyor.Sesi sona kadar acmıyorum inş bir sorun olmaz:)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Dün yeni güncelleme olan Windows 10 1803'ü yükledim. Donma seyrekleşti. Ancak bu sefer donduğu zaman donma süresi uzadı. Önceden yarım saniye iken 3-4 saniyeyi buldu. Nvidia'nın sitesinden sürücüyü tekrar yükledim. Galiba pek bir etkisi olmadı. Sürücüyü yükledikten sonra 15 dk kullandım. Bu akşam eski bir sürüm yükleyip öyle deneyeceğim.

Toplam Hit: 1513 Toplam Mesaj: 11
pc laptop kasma vatan vatan bilgisayar dell