folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi 7 Yi Vistaya Kurmak

Delphi 7 Yi Vistaya Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    delphiyi vistaya kurmayi bilen müridler varmi ? 
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turan-Mete
    Turan-Mete's avatar
    Erkek
    hocam normal kurdum ben

Nasıl ki doyurulmayan açlık bir müddet sonra, açlık hissinin iptali ve neticede ölüme yol açıyorsa, okuma ve fikretme davası için de aynı şeyler sözkonusu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    home premiumda normal kurulmuyor hocam.. 
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    aLman bunu yazdı:
    -----------------------------
    home premiumda normal kurulmuyor hocam.. 
    -----------------------------
    nasıl kuruyorsun peki hocam normal değil de yani yöntem ne ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

ALINTI

Ya delphi 7 vistada sorunlu çalıştığı için satabil çalışan sürümü öneriyoruz, zorla güzellik olaz diye bir  söz var biliyosun delphi7 zor edip vistaya kurunca daha fazla sorun olabiliyor.
    bunlar:
    *exe olarak derlenmiyor  sebebi delphi7 nin derleyici motoru vistaya göre yapılmamış.
    *Bazı komponentler düzgün çalışmıyor timerde senkron sorunları çıkabiliyor mesela,yada tray uygulamalarda.
    * Data base işlemlerinde sorunlar olabiliyor.
    ve dahasıda var.
    exe olayı hariç diğerleriyle sık karşılaşmamanız mümkün.
    O zaman
    Delphi7 yi vistaya kuramadığınız için oturup ağlayacasınız daha başka ne yapılabilirki.

Ya da  tamam illa kuracam diyosanız.

İşte Kurulumu:

Vista üstüne Delphi 7 kurmaya kalkıştığımızda bu hata ile karşılaşıyoruz 
    Unable to rename 'C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin\delphi32.$$$' to 'C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin\delphi32.dro

Bu hatayı gidermek için Permissions
    ayarlarında düzeltme yapmamız gerekiyor.

C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin klasörüne sağ tıklayarak resimdeki gibi bu klasör için kullanıcınıza(kullanıcı isminiz) modify yetkisi vermelisiniz.

C:\Program Files\Borland\Delphi7\Project  aynı işlemi Project  klasörü içinde yapıyoruz.

Not: Bu olaylardan sonra çalışması gerekiyormuş çalışıyor çalışmasına anacak bir türlü exe oluşturamadım

Resimler alıntıdır kısmen ingilizceden çeviridir kendim bulamadım bu çözümü.
    bende sizin gibi ararken rastladım..

www.yesilgrow.com - Growshop
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=E529EEAA-10F2-44FD-BAE1-89F395E71277&displaylang=en bu yamayı kurduktan sonra uyumluluktan xp yapın arkdaslar sorunsuz çalısıyor. 
Toplam Hit: 3411 Toplam Mesaj: 6