folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi Program Yardım

Delphi Program Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoLGeTuRK
    GoLGeTuRK's avatar
    Erkek

arkadaşar ilk önce linki vereyim

http://dosyam.net/?id=55638t

araç bakım servisine program yapıcam çok kapsamlı bişey olmıyacak verdiğim dosyadaki bilgiler yeterli yanlız her müşterinin dosyadaki gibi ayrı iş emri olacak mesela bi müşteri 2. kez bakıma geldiği zaman eski bakımlar silinmiyecek. bana yardımcı olabilecek biri var mı   

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hangi konuda yardim bekliyorsun ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoLGeTuRK
    GoLGeTuRK's avatar
    Erkek
    ya bana bi şablon lazım yani nasıl bişey yapmalıyım onu kafamda kestiremedim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek
    sen ilk bi algoritma oluştur nerde ne yapıcağını bil ondan sonra kodlamaya geç en iisi programın o kadr çok bişeyi yok anladığım kadarıyla sen sadece bi şeme oluştur ve veritabanı kullanmanı tavsiye ederim ... VB biliosan daha kolay yazarsın daha az kodla ..

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    hocam zaten şablon bulmuşsun işte buna benzer bir program yapmaya başla
    takıldığın yerlerde zaten yardımcı oluruz

sırıtma la.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ne asamadasin hoca ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    dai ne yapmak istiyorsun ben hala anlamadım

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoLGeTuRK
    GoLGeTuRK's avatar
    Erkek

ya anlamicak ne var :)

ana ekranda

müşteri adı

palaka

eklediğimiz müşterinin bilgileri verdiğim dosyada var o şekilde olucak dosyadaki liste bi aracın bakım listesi aracın bakımlarını tutan bi program olucak yani mesela girdik bi plaka o plakanın bütün bakımları çıkacan ne zaman ne yapılmış. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackDream
    BlackDream's avatar
    Erkek

verdiğin url 'den programı indirip bakmadım ama olayı şu şekilde hallede bilirsin her müşteriye ayrı bir müşteri kodu verirsin  ve programı şu şekilde yaparsın kişi ekleme olayını

kişi adı , soy adı , araç bakım tarihi , saati , araç plakası , müşteri numarası

gibi bir olay ile çözebilirsin burada yapman gereken tarih olayını ayarlaman böylece müşteri misal diyelim 22.04.2007 tarihinde gelmiş bakım yaptırmış aracına daha sonra 27.04.2007 tarihinde yeniden geliyor bakım yaptırıyor diyelim yeni gelen eskisinin üzerine kayıt etmez bu sayede bu sorunu çözebilirsin müşterinin daha önceden gelip gelmediğise şu şekilde yaparsın "stringgrid" tarzı birşey olursa örnek tabi bu kişinin adını soy adını yazınca direk "stringgrid" de kişiyi gösterir yada bir "combobox" olayı ile direk bakabilirsin müşterilerin ismine varmı diye ve herhan gibi bir müşteri seçince direk o müşterinin kaç kere gelip gelmediğini öğrene bilirsin ve ne yaptırıp yaptırmadığını tamamen bilgine kalmış birşey senin bence dediğim gibi yapıcaksan benim belki nette kaynak kod bulabilirsin bunun ile ilgili müşteri takip programları olması gerekiyor onları kendine göre uyarlarsın istersen tamamen sana kalmış birşey birde programı visual basic yerine bence delphide daha kolay yaparsın gibime geliyor.

Not: bence dediğim gibi yaparsan biraz kapsamlı olur hiç yoktan kendi siten varsa orada 5-10 artık nasıl eserse o fiyata satmaya bak :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    GoLGeTuRK bunu yazdı:
    -----------------------------

ya anlamicak ne var :)

ana ekranda

müşteri adı

palaka

eklediğimiz müşterinin bilgileri verdiğim dosyada var o şekilde olucak dosyadaki liste bi aracın bakım listesi aracın bakımlarını tutan bi program olucak yani mesela girdik bi plaka o plakanın bütün bakımları çıkacan ne zaman ne yapılmış. 

-----------------------------

hocam db kullancaksın işte hepsi bu o plakanın bütün bakımlarıydı ne zaman yapılmıştı 2 tarih arası aramaydı
    plaka aramaydı felan bunlar sql onları hallederiz sen programına başla

sırıtma la.
Toplam Hit: 2691 Toplam Mesaj: 10