Delphi7"De Arka Tema

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SLaM
    SLaM's avatar
    Erkek
    Selam arkadaşlar mesela ben bi program yazıyorum ee peki buna ben arka tema koymak nasıl koya bilirim
    Arka temanın resmi bu

src="http://img63.imageshack.us/img63/4781/arkatema5dx.jpg" />
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    delphiyi bilmem ama şöyle birşeyler yapabilirsin
    önce resmi kopyala sonra formu seç ve yapıştır böylece forumdaki picture özelliği yerine geçiyor.İstersen ordanda yapabilirsin.Seçeneklerden formun picture özelliğine bu resmi yerleştir
    En azından visual basicde böyle,sanırım o da öyle.Delphiyi sadece görünüş olarak biliyorum

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SLaM
    SLaM's avatar
    Erkek
    Selam kardes ben asgidaki yolu deniyorum ama olmuyor yani unit1.pas komud yazdimiz yer çikiyor açikcasi ben bunu iii bilmiyorum ustadlarım olarak size danisiyorum... bana resimli veya videolu anlatirsanız çok ii olur... saygılar

Image: “Additional” bölümünde bulunan Image bilesenini kullanarak form üzerine her hangi bir resim dosyasi yada ikon (.ico) dosyasi koymaniz mümkündür. Bir resim koymak için Image bilesenine tiklayin ve form üzerine gelerek bos bir yere tiklayin. seffaf bir kare sekli belirecektir. Onun üstüne iki kez tiklayin ve gelen pencerede “Load” i tiklayarak karsiniza çikan pencereden istediginiz resim dosyasini seçin. Resminiz form üzerine yerlestirilecektir… Resmi sürükleyerekte konumun degistirebilirsiniz…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    eğer gerekli componenta sahipsen bunları panellerle yapabilirsin. gradient color özelliği olan panellerle. sonra küçük resimleri oradan çıkartıp image olarak koyarsın. bu componentleri nerden mi bulursun.
    www.fixdown.com
    benim sana tavsiyem
    tms component pack
    raize component (bunu kullanmak daha kolaydır.)

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
Toplam Hit: 2053 Toplam Mesaj: 4