folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Denizliden Yola Çıkarak Ege Bölgesinde Gezilecek Nereleri Önerirsiniz ?

Denizliden Yola Çıkarak Ege Bölgesinde Gezilecek Nereleri Önerirsiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

10 dakikadır doğru düzgün başlığa anlaşılır bir cümle yazmaya çalışıyorum. neyse galiba başlık az da olsa anlaşılır gibi sanki.

denizliden araçla yola çıkacağım, istiyorum ki ege bölgesinde 3 gün doya doya gezeyim, etkinlik aktivite bulup katılayım. paraşüt olur, sualtı dalış olur, rafting olur, kano olur.bu tür aktivitelerden en az birini kafaya koydum.

buradan yola çıkarak 3 gün için nasıl bir rota çizebilirim, nerelere gidebilirim, ne önerirsiniz ?  mümkün mertebe deniz kenarı yerler olsun, biraz denize doyalım 3 gün de olsa.

açıkçası biraz ani bir karar oldu, plan program bu sebepten ötürü yapmadım. o yüzden tavsiye bekliyorum gezgin müritlerden.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Denizli'den direk Muğla'ya bağlanabilirsin. O kadarcık kısa günde ayaküstü bir gezi olur herhalde.

İzmir Çeşme'den başlayıp Aydın-Muğla-Antalya güzergahında gezilecek yerleri sen belirleyebilirsin.

Tabi bayram üstü kalabalağı nasıl olur bilemem.

İzmir Selçuk Efes tarihi yerler + Paraşütle Atlama

Muğla Azmak-Gökova vs. Rafting

Fethiye Babadağ Yamaç Paraşütü + Tarihi ve Gezilecek Yerler

Kuşadası Su Altı dalış...

Onun harici gezi için Çeşme-Kuşadası-Didim-Bodrum-Datça-Gökova Körfezi-Marmaris-Fethiye-Köyceğiz-İztuzu Plajı vs vs bir sürü alternatifin var.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

...

..

...

Selçuk-Efes bölgesi bölgesi çok dağlık değil, değil mi yada biraz sahilden içeride değil miydi, yada şöyle sorayım İzmir'in sahil şeridi boyunca yüksek dağlık bir bölgesi var mı böyle Yamaç Paraşütü yapılabilen?

Soruyorum çünkü bi dönem oraları araçla gezmiştik 2 yerde paraşüt görmüştüm, benim kafa da dağınık tam hatırlamıyorum şimdi; sahilde dar ama uzun, hilal şeklinde bi alanda kumsal şeridi üzerindeyiz, Fazla da kalabalık değil havlunun üzerinde yatıyorum, bi an gözlerimi açtım bi baktım nerdeyse bütün gökyüzü Yamaç paraşütçü'süyle dolduydu.  Ama arkada da o kadar yüksek dağlık bir yer yoktu, böyle tepe'msi bir yer vardı.

İzmir'e için, içinde ve/veya sahile yakın yerlerinde böyle görece dağlık, Yamaç paraşüt'ü için uygun bir yer Yüksekçe dağlık var mıdır?

Yamaç Paraşüt'ü ile Paraşütle Atlama arasında Kullanılan Paraşüt'ün şekli itibariyle bi değişiklik var mı Dikdörtgen-Mekik-Daire gibi? Benim gördüğüm iki yerde de Mekik şeklindeydi de. Ve bunlarda Yamaç Paraşüt'ü için herhalde. Askerlerin kullandığı nokta atışı iniş için kullanılanlar daire şeklinde T10 diye geçiyormuş. Geçen TV'de gördüm astsubay genç asker emeklisi biri, böyle kısa mesafe için klavuz paraşütlü dikdörtgen paraşüt'ü ile (görece kısa mesafe için)Düden içine atlıyordu.

Babadağ tarafına kadar indiğimiz hatırlamıyorum. Yada indik heralde, dönüş yolunda Burdur filan geçtik. Git git yol bilmiyor, bi de hava bi sıcak, yol dolambaçlı filan, nevrim döndüydü. Burnum akıyor kulaklarım doluyor gibiydi, devamlı yüksek ağaçlık dağlık yerlere çıkıp iniyorduk. Bi'de Bir yerde de  çok düzenli ağaçlı tarlanın birinde bir Yeşil elma yedim ama öyle böyle değil; bi yetişkinin sıkılmış ve bitişik iki yumruğu büyüklüğünde filan ama acayip tatlıydı ya. ^^D 3 kişi birer tane almıştık, para bırakmak aklımıza gelmemişti. izin almadan yediğimiz için Haram yemiş olduk, ondan mı tatlı geldiyse artık. ^^"

RitmFarbRacourci tarafından 05/Haz/19 07:55 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

egenin tum kiyilari kiyaktir hoca , sal gitsin yol nereye cikarsa..

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı

...

..

...

Selçuk-Efes bölgesi bölgesi çok dağlık değil, değil mi yada biraz sahilden içeride değil miydi, yada şöyle sorayım İzmir'in sahil şeridi boyunca yüksek dağlık bir bölgesi var mı böyle Yamaç Paraşütü yapılabilen?

Soruyorum çünkü bi dönem oraları araçla gezmiştik 2 yerde paraşüt görmüştüm, benim kafa da dağınık tam hatırlamıyorum şimdi; sahilde dar ama uzun, hilal şeklinde bi alanda kumsal şeridi üzerindeyiz, Fazla da kalabalık değil havlunun üzerinde yatıyorum, bi an gözlerimi açtım bi baktım nerdeyse bütün gökyüzü Yamaç paraşütçü'süyle dolduydu.  Ama arkada da o kadar yüksek dağlık bir yer yoktu, böyle tepe'msi bir yer vardı.

İzmir'e için, içinde ve/veya sahile yakın yerlerinde böyle görece dağlık, Yamaç paraşüt'ü için uygun bir yer Yüksekçe dağlık var mıdır?

Yamaç Paraşüt'ü ile Paraşütle Atlama arasında Kullanılan Paraşüt'ün şekli itibariyle bi değişiklik var mı Dikdörtgen-Mekik-Daire gibi? Benim gördüğüm iki yerde de Mekik şeklindeydi de. Ve bunlarda Yamaç Paraşüt'ü için herhalde. Askerlerin kullandığı nokta atışı iniş için kullanılanlar daire şeklinde T10 diye geçiyormuş. Geçen TV'de gördüm astsubay genç asker emeklisi biri, böyle kısa mesafe için klavuz paraşütlü dikdörtgen paraşüt'ü ile (görece kısa mesafe için)Düden içine atlıyordu.

Babadağ tarafına kadar indiğimiz hatırlamıyorum. Yada indik heralde, dönüş yolunda Burdur filan geçtik. Git git yol bilmiyor, bi de hava bi sıcak, yol dolambaçlı filan, nevrim döndüydü. Burnum akıyor kulaklarım doluyor gibiydi, devamlı yüksek ağaçlık dağlık yerlere çıkıp iniyorduk. Bi'de Bir yerde de  çok düzenli ağaçlı tarlanın birinde bir Yeşil elma yedim ama öyle böyle değil; bi yetişkinin sıkılmış ve bitişik iki yumruğu büyüklüğünde filan ama acayip tatlıydı ya. ^^D 3 kişi birer tane almıştık, para bırakmak aklımıza gelmemişti. izin almadan yediğimiz için Haram yemiş olduk, ondan mı tatlı geldiyse artık. ^^"

Selçuk'a 3km Efes'e 1km uzaklıkta THK'nin İzmir Uçuş Okulu var oradan bahsediyor olabilirsin Türkiye genelinde çok sağlam işleri var hatta buranın marka yüzü Hayko Cepkin. Bunun dışında Ödemiş ve Tire' de yamaç paraşütü yapabilirsin bunlar dışında da Manisa' da ona yakın özel yamaş paraşütü eğitim ve etkinlik firmaları var. Sorunun cevabı sanırım Selçuk-Efes arasında evet var :) Selçuk denize sıfır ama Şirince tarafına doğru gidersen de efsane dağlar ve doğa ile karşılaşırsın. Şirince'ye gitmişken papazın şaraplarından da içmeyi unutma.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bişey sorcam

paraşütle atlamaya qötünüz yiyormu . 

ben yazarken bile ayaklarım halıda kaydı :(

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

bişey sorcam

paraşütle atlamaya qötünüz yiyormu . 

ben yazarken bile ayaklarım halıda kaydı :(

:)) haha bi gün karşılaşırız üstad ege kenarlarında elbette o zaman seni de atlatırız hatta öncesinde alış diye bir tur bungee yaparız :)))

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

En önemli tavsiyem şu

PLANLI git !

Facebookta birçok sayfa var gezginler için oralara göz at

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Çok da bir plan yapmadan geldim, 2 gündür gayet iyi. Köyceğiz,Fethiye taraflarını gezdim.

Rafting yaptık bir de, iyi değildi ama çok da kötü değildi. Dalaman’a gelip rafting yapmak isteyen olursa tavsiye ediyor muyum? Hayır etmiyorum. 

Abiler buralar gerçekten çok güzel. Araçla istediğim yere girip çıkıyorum, sanırım bu tatil olayının en güzel yanı bu benim için. Doğa manzara mükemmel ötesi.

Bu gece Fethiye’de hatırı sayılır bir abimizin ayarladığı havuzlu villada konaklıyorum.  Yarın da burada konaklayacağım galiba yüzsüzlük edip :D tabi  kovmazlarsa :D ertesi gün akşam dönmeyi planlıyorum ama bir gün daha uzatabilirim kaldığım yerin durumuna göre.

Bayramdan dolayı oteller, aparatlar her yer full. Boş olan yerlere de sadece yatağa 140lira para istiyorlar ki it bağlasan durmaz. Yer bulmak sıkıntı. Bayram sonrasında temmuz 10’uma kadar buralarda yer sorunu olmazmış  sonrasında yine her yer full oluyormuş.

yarınki planım yamaç paraşütü yapmak ve mümkünse sualtı dalışı da yapıp saklıkent taraflarında kahve içip günü ufak gezilerle tamamlamak. Yamaç paraşütünün fiyatı normalde Burda 500 TL ama bayramdan dolayı o da 700-750-800 diyorlar. Fotoğraf video istersen de 100-150 lira geçiriyorlar adamına göre. 

Ertesi gün planım ise yine ölüdenizden kalkan turlar ile kelebekler vadisi  ve birkaç koyu da içeren günboyu tur yapmak. Hepsinin rezervasyonları yapıldı.  Yemek dahil, gün boyu tekne yat gezisi 120 tl  bayramdan sonra fiyat 80e düşer geri.

Eğer bir gün daha kalabilirsen atlı safari varmış Marmaris’te, oraya da gitmeyi planlıyorum.  Safari olayları burada çok alternatifli ama gördüğüm kadarı ile beş para etmez. Büyük otobüse dolduruyor 15 kişi safari ayağına dolaştırıyor. Keza atv gezileri de çöp bence.

adrenalin sevenler için bungee jumping varmış saklıkentte. Onunla ilgili birşey öğrenemedim henüz. 

Kısacası Muğla bölgesi mükemmel, doğası ile havası ile insan geri dönmek istemiyor. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

Selçuk'a 3km Efes'e 1km uzaklıkta THK'nin İzmir Uçuş Okulu var oradan bahsediyor olabilirsin Türkiye genelinde çok sağlam işleri var hatta buranın marka yüzü Hayko Cepkin. Bunun dışında Ödemiş ve Tire' de yamaç paraşütü yapabilirsin bunlar dışında da Manisa' da ona yakın özel yamaş paraşütü eğitim ve etkinlik firmaları var. Sorunun cevabı sanırım Selçuk-Efes arasında evet var :) Selçuk denize sıfır ama Şirince tarafına doğru gidersen de efsane dağlar ve doğa ile karşılaşırsın. Şirince'ye gitmişken papazın şaraplarından da içmeyi unutma.

Valla oralara kadar gittik yapmadan döndük. Yaptın mi sen peki paraşüt atlayışı ve bungee jumping ?

Bu Hayko Cepkin'i hatırlıyorum. Şimdi ismini hatırlamadığım Spikerin biriyle uçaktan atlayışları vardı. 

Peki Eskişehir için ne diyorsun? oraya ulaşım günü birlik daha kolay gibi. Ege için olduğu gibi Eskişehir içinde Eğitim ve etkinlik düzenleyen Firma var mı? 

ve fiyatları aşağı yukarı ne kadar. Tek gün için tek atlayış mı oluyor?

---

@@.) Bu paraşüt olayı 200 filan diye duymuştum.

RitmFarbRacourci tarafından 06/Haz/19 01:33 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Su savaşlı bol sulu bir gün geçireyim dersen jeep safari yap o gün içerisinde saklıkente de götürüyor oraya gittiğin zaman 1-2 saat çamur banyosu öncesinde zamanın oluyor o arada isteyen bungee jumping yapıyordu önceden oradaki sistemi biz kurmuştuk. Bu sene orada değil fethiyede aquapark fethiyeden hisarönüne çıkarken sağdan dalıyorsun az ileride "ölüdeniz waterworld" var onun yanında firmaın ismi roninbros buradan da bakabilirsin https://www.instagram.com/roninbros/  bülent hoca ve batuhan var jump master olarak. Onlar hem yardımcı olur hemde gider yakından bakarsın. Atlaman şart değil fakat tavsiye ederim bambaşka bir deneyim. 

Fethiyede kesinlikle dalış yapmalısın, dalış için de yener hocamız var bizim onun teknesi ve ekibi iyidir. Buna da buradan bak https://www.instagram.com/elitedivingcentre_fethiye/ detay istersen yazarım. 

Hisarönünden kalkan dolmuşlar var araç yoksa eğer onlarla da kayaköy e gidebilirsin, farklı bir havası vardır. Akşam serinliğinde gidip iyi bir şey içip dönebilirsin. Orada her yıl sanat kampları oluyor bunları araştırıp aktif varsa gidip inceleyebilirsin. 

O bölgede yapılacak çok şey varda. Ne istediğinle alakalı birazda. Paraşüt için bi iki akro pilotu var yönlendirebileceğim Türkiyenin en iyilerindendir. Yapmışken zirvede yapmalısın. :) Ferdiyle iletişime direk geçebilirsin https://www.instagram.com/ferditoy/ yada ben de yazabilirim. Muğla bölgesinde paraşüt için de Milas Ören de var, Fethiye Babadağ da var, Efes tarafında var.

Toplam Hit: 1435 Toplam Mesaj: 11
güneş deniz ege kum