folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ders Notu Tutmak İçin Grafik Tablet Önerilerinizi Bekliyorum.

Ders Notu Tutmak İçin Grafik Tablet Önerilerinizi Bekliyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar dijitalleşen dünyada defter yükünün tamamını çöpe atıp elektronik ortamda not tutmayı planlıyorum. fakat ipad'e yüklü miktarda para ödemek yerine grafik tablet ile bu işi bitirmek amaçlı grafik tablet önerilerinizi bekliyorum. zaten sürekli online derslerde kullanacağım bilgisayar başında benim için tek önemli kriter sayfalarca not yazmak için kullanışlı olması

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yazı yazmak içinse Samsung P580 kullanmıştım güzel cihaz. Kalemi Samsung Notelar gibi. Ama tutup ben resim çizeceğim vs dersen önermem. Resim için tek seçenek iPad Pencil.

Zamanında 1.200 liraydı almadığım için pişmanım.

https://www.youtube.com/watch?v=GBbnyzkNIBk

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

grafik tabletin bu konuda işini göreceğinden emin misin ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Yazı yazmak içinse Samsung P580 kullanmıştım güzel cihaz. Kalemi Samsung Notelar gibi. Ama tutup ben resim çizeceğim vs dersen önermem. Resim için tek seçenek iPad Pencil.

Zamanında 1.200 liraydı almadığım için pişmanım.

https://www.youtube.com/watch?v=GBbnyzkNIBk

3500TL

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

denemedim hocam görür diye tahmin ettim sadece

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    C10H15N bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

denemedim hocam görür diye tahmin ettim sadece

ben pek öyle hissetmedim, dokunaçlı laptop falan da var (wacom ekran var) kalemle not almak pek olmuyo

vicdanın el veriyorsa amazondan bi tane al, sarmazsa iade edersin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Photoshop için wacom kullanıyorum iyidir ama pahalıdır. İkinci el wacom veya ucuz farklı bir cin malı marka bulursan al. Grafik tabletlerin mantığı basit aralarında dağlar fark yok.driver desteği olsun yeter.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    cukurova bunu yazdı

Photoshop için wacom kullanıyorum iyidir ama pahalıdır. İkinci el wacom veya ucuz farklı bir cin malı marka bulursan al. Grafik tabletlerin mantığı basit aralarında dağlar fark yok.driver desteği olsun yeter.

Hocam peki yazı yazarken denediniz mi hiç

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Ben senin beklentin kadar olmasa da Samsung tablet ve spen kullanıyorum. Eski nesil biraz. Not alması falan çok problem gelmiyor ama iki konu canımı sıkıyor.
    1. Olarak PDF yada benzer kayıt al dediğinde vektör kaydetmiyor resim olarak kaydediyor. Bu da ufak tefek yazarsan problem. 

2. olarak aşağı doğru kaydırarak bütünlük içinde yazabiliyorsun fakat PDF vs yaptığında sayfayı ölçüsünde bodoslama kesiyor. 

bu yazdıklarımın çözümü olup ben kullanmayı bilmiyor olabilirim. Açıkçası bu konuya çok mesai harcamadım.

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
Toplam Hit: 999 Toplam Mesaj: 9
grafik tablet