folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Derz(Fuga) Temizliği

Derz(Fuga) Temizliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Derz temizleyici sıfılar var hocam koçtaşta filan tavsiye ederim

Comeback...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    seadog bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Bende haftaya fayansları kırmadan üzerine duvar kağıdı yapıştırmak istiyorum bu işi nasıl yapabilirim? Mutlaka üstüne  alçı mı sıvamalıyım yoksa tutmaz mı? Buna tam emin olamadığımdan danışmak istedim.

Fayansın üzerine duvar kağıdı direk kaplıyabilirsin fakat duvar kağıdında fayansın tüm derz boşlukları belli olur ki buda çok kötü bir görüntü arz eder. Bu sebebten dolayı ilk başta geçiş astarı süreceksin, bu astar gayet pürüzlü bir yüzey oluşturur. Bu yüzeyin üzerine ise alçı çektirip, alçı üzerine kağıt uygulatacaksın.

hocam bunu kendim yapabilirmiyim 9 gün bayram tatile gireceğiz o süre zarfında yapmayı düşünüyorum boş boş duracağıma zormudur

Edit: O kenardaki boşlukları fugayla doldurup düz bi yüzey elde etsem direk fayansın üzerine yapıştırabilirmiyim alçı çekmeden?

Hocam kendin yapamazsın. Çünkü hem alçı hemde kağıt ince ustalık isteyen iş. YAparsın ama bir şeye benzemez. Derz boşluklarını yeniden doldurmak pek işe yaramaz. Boşluklara yeniden derz doldu çekilse bile çok ince olacağından tutmaz düşer. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    seadog bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Bende haftaya fayansları kırmadan üzerine duvar kağıdı yapıştırmak istiyorum bu işi nasıl yapabilirim? Mutlaka üstüne  alçı mı sıvamalıyım yoksa tutmaz mı? Buna tam emin olamadığımdan danışmak istedim.

Fayansın üzerine duvar kağıdı direk kaplıyabilirsin fakat duvar kağıdında fayansın tüm derz boşlukları belli olur ki buda çok kötü bir görüntü arz eder. Bu sebebten dolayı ilk başta geçiş astarı süreceksin, bu astar gayet pürüzlü bir yüzey oluşturur. Bu yüzeyin üzerine ise alçı çektirip, alçı üzerine kağıt uygulatacaksın.

hocam bunu kendim yapabilirmiyim 9 gün bayram tatile gireceğiz o süre zarfında yapmayı düşünüyorum boş boş duracağıma zormudur

Edit: O kenardaki boşlukları fugayla doldurup düz bi yüzey elde etsem direk fayansın üzerine yapıştırabilirmiyim alçı çekmeden?

Hocam kendin yapamazsın. Çünkü hem alçı hemde kağıt ince ustalık isteyen iş. YAparsın ama bir şeye benzemez. Derz boşluklarını yeniden doldurmak pek işe yaramaz. Boşluklara yeniden derz doldu çekilse bile çok ince olacağından tutmaz düşer. 

hocam ben bi alçısız deniyim, olmazsa yeni kağıt alırım önemli değil zaten bi top yeter bana 

Edit: Duvarın yarısına kadar fayans zaten koridorun, güzel görünsün yeter desenli bişey de almayacağım desenleri hizalama derdim yok

ArduouS tarafından 28/Haz/16 15:12 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    Vac bunu yazdı

Derz temizleyici sıfılar var hocam koçtaşta filan tavsiye ederim

bi araştırayım hocam çok saol

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 1992 Toplam Mesaj: 15
tugla duvar