folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Devamını Göster - Devamını Gizle Kodu

Devamını Göster - Devamını Gizle Kodu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    neverland bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Altı üstü show hide. Niye bu kadar abarttın ki? Adam yazdığım kodu display none yapmadan nasıl çözerim demiş. Bende jquery versiyonunu yazdım.

Ahkam kesmene gerek yoktu. İlla react ile component mi yazalım? Bu kodu başka nasıl değiştireceksin? Php yada diğer diller ile bir yere post isteği atıp sayfanın tamamını mı göstersin? Ne istiyorsun? 

Adamın sorusuna metot ismi değiştirerek yanıt vermek o sorunun çözümü olduğunu düşünüyorsan; ok sıkıntı yok.

Bildiğin dilleri sıralayıp şunları şunları yaparım diyerek ahkam kesen sensin. Adamın sorduğu soruyla verdiğin yanıt aynı, bir çözüm yok ortada. Adam yazılım bilmediği için senin malca şeyini yapıp, bir de jquery kütüphanesini çağıracaktı 2 metot için kodunda.

gizleGoster metodunu hide yap kardeşim düzelir, çözüme bak amk skdjfksldjfsldkf. Arkaplanda herşey aynı, jquery kullanıyor diye bir şey sanıyorsunuz, çünkü bir şeyin arkaplanını araştırma yok sizlerde.

Adam sikindirik bir hide-show metodu kullancam diye koca kütüphaneyi çağırsın her seferinde :D

Ek olarak, 1. sayfada adamın sorusuna yanıt verildi.

Aynen hocam sadece showHide için koca kütüphaneyi çağırsın malca bir şey zaten.

Bildiğim şeyleri sıralamışım da neymiş :D Hocam ne içtin sen Allah aşkına arkadaş zaten yeni öğrenen biri konularından biliyoruz.

ama display: none; kullanmak pek içime sinmedi. daha düzgün bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşın böyle bir cümlesi var açıp bakar isen onu da görmüş olursun.

Daha düzgünü bunun Jquery gibi liblerdir. Normal pure Javascript ile yapmak biraz daha zor oluyor. Jquery bu işi kolaylaştırıyor ve bu yüzden de bir çözüm söyledim. Yanlış sa neye göre yanlış SEO ya falan girmişsiniz. Herkesin de dediği gibi yapılan işin seo açısından zaten bir problemi yok. arkadaş da seo ile ilgili tek satır cümle söylememiş neyin kafasını yaşayıp, neyin tantanasını yapıyorsunuz ?

Ben iyi biliyorum ben şöyleyim gibi bir şey mi söyledim :D :D 

Senin mentalitene göre bir web sitesi yada bir s*k*ndirik bir şey yazacaksak. React-Vue gibi frameworkelr kullanmak ta saçma sonuçta bunu pure JS ile de yapabiliyoruz koca kütüphaneyi/çatıyı kullanmaya ne gerek var.

herif 223kb'in lafini yapiyor :D

dial up ile cikiyor internete galiba, hatta kendisi ata mainframe programmerlardan

ki muhtemelen konuyu acan arkadas css library olarak bootstrap falan kullaniyordur. dolayisiyla halihazirda jquery'i zaten load ediyordur her sayfasinda.

Kaldı ki browserlar arka planda 1 defa download ediyor. Ondan sonra cache den çağırıyor... Neyse hocam tartışılmaya değecek konu değil. Arkadaş kendinde değil muhtemelen 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=94YhfEsdQTQ

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

edt

zeybekustasi tarafından 03/Eyl/20 16:03 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

asdhasjdhksajdh süper uymuş