folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder DGS Hazırlık Da Bir Ay Ara Vermek ?

DGS Hazırlık Da Bir Ay Ara Vermek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

DGS ye hazırlanmayi planlıyorum bu sene  yalnız bedelliye de baş vurucam  dolayısıyla yoluydu falan 1 ayı bulucak telafi edilebilir mi ? Seneye hazırlanmakta bir çözüm ama vakit kaybetmek istemiyorum

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

Temelin varsa 1 ay sorun değil. Yoksa da değil. Son 3 ay sıfırdan başlayıp kazanan çok sayıda tanıyorum. Hakkını verirsen rahat kazanırsın. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende dgsye hazırlanmak istiyorum. sadece matematikten sorumluyum. var mıdır pratik matematikten hazırlanma metodu? aynı zamanda ofiste çalışıyorum. işten fırsat buldukça çalışacağım

Sadelik demek güzellik demektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam dgs de yüksek puan almak istiyorsan sadece ben matematikten sorumluyum yada türkçeden sorumluyum diyemezsin. Her iki bölümü de yapman lazım :) mesela ben dgs de 320 puanla kazanmıştım zamanında ancak sadece matematik yaparak değil :) Atıyorum bölümün mimarlıktır ve sayısaldan alır tamam sayısaldan çok yapman lazım ama matematik katsayısı 0,8 ise türkçenin de 0,4 tür. Yani basit soruları yaparak matematikten yapamadığın soruları telafi edebilirsin. Katsayı oranlarını salladım bu arada.

Asıl konu sahibine gelirsek; hocam zaten seni askere alır almaz operasyona göndermeyecekler, gtür bir tane dgs çözümlü soru bankası boş zamanlarında çalış. Ayrıca 1 ay değil 2 ay ara versende bişi olmaz. Kafa varsa olmaz, zaten kafa yoksa da sen dgs ye 24 ay hazırlansan gene olmaz :) 

genel dgs tavsiyesi:
    sorular kolaydır, mantık ve mantık geliştirmeye yöneliktir. bilgi tahmini olarak %20 civarıdır yoksa matematik için çoğu soru 4 işlemdir, türkçe ise anladığını anlamadığını yeteneklerini sorguluyor çoğunlukla. Ancak tek problem süre ve kombine mantık yürütmek

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mühendislik için dgsden 270 puan yani ortalama 35 net mat yapsam yeterli oluyor. türkçeyi o yüzden önemsemiyorum. ama mattan yapamadığım olursa ve zaman kalırsa elbette türkçeden de birkaç soru yaparım.

genel olarak mattan nerden nasıl başlıycağımı bilmiyorum. kitap alayım oradan mı gideyim? netten konu mu dinlesem bilemedim.

uzun zaman oldu sınavlara hazırlanmayalı

bilgi için şimdiden teşekkürler :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Lisede sınavlara hazırlanırken de netten konu dinledim , üni sınavına hazırlanırken de. Şimdi hâlâ hocalara geldik, Tonguç vs takip ediyorum

Millet onlar lise düzeyi işine yaramaz diye dalga geçerken onların 17 aldığı finalden 80 alıyorum :D

Dgs ye dair hiç bir bilgim yok ama matematik matematiktir, hangi konular olacak öğrenip yutuptan anlatımını beğendiğin hocaları seç, yazarak ve çözerek çalış. Durdur, geri al, baştan izle...

En son da çözümlü soru bankası. Tertemiz  

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    noname bunu yazdı

Lisede sınavlara hazırlanırken de netten konu dinledim , üni sınavına hazırlanırken de. Şimdi hâlâ hocalara geldik, Tonguç vs takip ediyorum

Millet onlar lise düzeyi işine yaramaz diye dalga geçerken onların 17 aldığı finalden 80 alıyorum :D

Dgs ye dair hiç bir bilgim yok ama matematik matematiktir, hangi konular olacak öğrenip yutuptan anlatımını beğendiğin hocaları seç, yazarak ve çözerek çalış. Durdur, geri al, baştan izle...

En son da çözümlü soru bankası. Tertemiz  

tavsiyeni dikkate alacağım. yaşımız ilerledi ama okulu kazanırsam giderim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Uveys bunu yazdı

mühendislik için dgsden 270 puan yani ortalama 35 net mat yapsam yeterli oluyor. türkçeyi o yüzden önemsemiyorum. ama mattan yapamadığım olursa ve zaman kalırsa elbette türkçeden de birkaç soru yaparım.

genel olarak mattan nerden nasıl başlıycağımı bilmiyorum. kitap alayım oradan mı gideyim? netten konu mu dinlesem bilemedim.

uzun zaman oldu sınavlara hazırlanmayalı

bilgi için şimdiden teşekkürler :)

Al bi tane Antremanlarla Matematik 1, kitap 4 islemden basliyor, islem hatalarini icin cok iyi o bolumu, yavas yavas coz hocam.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 902 Toplam Mesaj: 8
dgs