DGS İle Hukuk Fakültesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    haybeci
    haybeci's avatar
    Erkek

Merhaba beynimin cpu ısısı maksimum seviyeye eriştiğinde sığındığım tek kapım, merhaba! :D

2 yıl aöf okuyup adalet bölümünü bitirdim. geçen sene uşak gibi çalıştım DGS ye girdim, Türkçe bizi madara etti. 

Ulen sırf 4 matematik yapabilmek için 16 yanlış verdik Türkçe'den. Gerçi daha iyi çalışabilirdik yan yatmaya çamura batmaya gerek yok.

Bu sene de hazırlanıyorum ve kazanamazsam ölene kadar da giricem bu sınavlara hukuk lisansı istiyorum.

Şimdi aldığım duyumlara göre ÖSS ile hukuk kazanmak daha kolaymış. (özel üni bağlamında)

Ancak 2 yıl AÖF adalet boşuna bitirmis olmak da istemiyorum (Kıbrıs hukuk mezunu bir arkadaşın dediğine göre ÖSS ile girilse bile aöf de verdiğimiz dersler sayılabiliyormuş)

DGS'de kontenjan az, ÖSS'de ise çokmuş ve YGS'de ortalama düzeyin biraz üstünde net yapabilen birisi (DGS Mat1 hazırlığım kuvvetli o nedenle yapabileceğimi öngörüyorum) LYS'de vasat da olsa Kıbrıs'ta paralı hukuk tutturabilir deniliyor.

Şimdi hem DGS'ye hem de üniversite sınavına gireceğim için MAT2 ve edebiyat falan kasmaya çalışıyorum. Ancak üniversite sınavında hukuk fakültelerine 150.000 barajı getirmişler. Napacaz bilmiyorum.

Sizce en uygunu hangisidir? Ne yapmalıyım? 

Dünyada kendi işkence örneklerini sergilememiş ulus ve dönem hemen hemen hiç olmamıştır. Ancak ne insanlar değişmişlerdir ne de olaylar ve sonuçları.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

önceden kolaydı, sonra zenginler gerizekalı çocuklarını paralı okullara gönderip avukat yapmaya başladı.

bir çok bölümün toplamından fazla hukuk mezunu verilmeye başlandı.

sonrasında 150k barajını getirdiler. şimdi paran da olsa belirli bi düzeyde soru çözemiyorsan giremiyorsun.

iyi de oldu bence.

aslında dgs sınavı daha kolay, edebiyatla felan boğuşmuyorsun fazla, çok ezbere gerek kalmıyor.

türkçe de matematik de aynı puana sahip bildiğim kadarıyla. matematikte uzun süre takılmaktansa türkçedeki basit soruları baştan eleyebilirsin.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1149 Toplam Mesaj: 2
hukuk öss dgs ile hukuk fakültesi kıbrıs hukuk