Digitalocean Outstanding Balance ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Nisan ayında vpn için digitalocean hesabı almıştım paypal ile 5dolar yüklemiştim hesaba. O ay içerisinde kullandım daha sonra ise internet yasakalrının gevşemesi ve dnslerin tekrardan hızlanması ile kullanmamaya başladım. Geçen gün mail geldi digitaloceandan şuan 6.61 dolar borçlu gözüküyorum. Dropleti destroy ettim demin sanırım bundan sonra faturalandırma yapmazlar ama şimdi bu hesapdaki borç ne olacak? Herhangi bir işlem olabilir mi bu konuda yoksa birşekilde ödetirler mi bana?  Hesabı deaktive edebilirim ama bu 6doları ödeyipde mi kapatayım yoksa direk kapatayım mı sonra uğraştırmasınalr beni 6dolar için.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam yanlış anlama ama 6 dolar borcu ödememek için foruma konu açmak bile saçmalık. Sigara içsen bir sigara parası yav. 12 TL veremiyorsanız cidden belediye baksın size. Liseden çocuk çevirsem o bile öder 12 tl borcunu.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Hocam yanlış anlama ama 6 dolar borcu ödememek için foruma konu açmak bile saçmalık. Sigara içsen bir sigara parası yav. 12 TL veremiyorsanız cidden belediye baksın size. Liseden çocuk çevirsem o bile öder 12 tl borcunu.

Bence skntisi 6 dolar degil baska bir yaptirimi olur mu yu soruyor.

Ne atarlanmisin be :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

valla DO'nun çok iyi bir firma olduğunu bu olayda anladım, ben de 5 dolar borçlanmıştım kullanmıyordum bir daha kullanırken borcuyla beraber öderim diye düşüyordum. Bi ara mai atmışlar baktık bizden uzak kalmışsınız işte borcunuzu sildik diye :)))

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

abi senet mi imzalıyorsunuz, DO ya nasıl borcunuz çıkıyor?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Çok yanlış anlamışsın, parasında değilim ben sonuçta ben oraya vpn için server aldım ve bir aylık maksimum ücreti 5dolardı. Haliyle 5dolar bakiye atmıştım digitalocean'a. Kullanmadığım aylarda da bana ücret çıkarmışlar. Mesela spotify premium aldığınızda 2ay filan ödeme ypamasıanızda kullanılıyor daha sonra ödeme alamadıkları için iptal ediyorlar ama do bana kitlemeye devam etmiş. İnternetde araştırdım 300-400dolar ücret ile karşılasanlar da olmuş do da.

Ben bakiyem bitince server kapanır sanıyordum haliyle bir daha bakma gereği duymadım siteye ta kii mail gelene kadar. Benim sorum bu borç adama kitleyelim gittiği yere kadar nasıl olsa ödetiriz parası mı yoksa hadi sana yine kıyak geçioz bak ödeme yapmazsan hesabnı kapatırız borcu mu?

Niye ben kullanmadığım hizmetin parasını ödeyeyim ki. Sonuçta ben o taksiden ineli 2ay olmuş arkamdan adamlar taksimetreyi açık bırakmışlar birde eve fatura yolluyorlar öde diye bunun kabullenicek bir yanı yok.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Çok yanlış anlamışsın, parasında değilim ben sonuçta ben oraya vpn için server aldım ve bir aylık maksimum ücreti 5dolardı. Haliyle 5dolar bakiye atmıştım digitalocean'a. Kullanmadığım aylarda da bana ücret çıkarmışlar. Mesela spotify premium aldığınızda 2ay filan ödeme ypamasıanızda kullanılıyor daha sonra ödeme alamadıkları için iptal ediyorlar ama do bana kitlemeye devam etmiş. İnternetde araştırdım 300-400dolar ücret ile karşılasanlar da olmuş do da.

Ben bakiyem bitince server kapanır sanıyordum haliyle bir daha bakma gereği duymadım siteye ta kii mail gelene kadar. Benim sorum bu borç adama kitleyelim gittiği yere kadar nasıl olsa ödetiriz parası mı yoksa hadi sana yine kıyak geçioz bak ödeme yapmazsan hesabnı kapatırız borcu mu?

Niye ben kullanmadığım hizmetin parasını ödeyeyim ki. Sonuçta ben o taksiden ineli 2ay olmuş arkamdan adamlar taksimetreyi açık bırakmışlar birde eve fatura yolluyorlar öde diye bunun kabullenicek bir yanı yok.

Yanlış mantıkla düşünüyorsun hocam. Sen bi kere hizmeti kullanmamış değilsin. Hizmeti kullanmışsın. Oluşturduğun droplet adamların sunucularında yer işgal ediyordu, cpu harcıyordu, ram yiyordu. Doğal olarak kullandığın hizmetin parası oluyor.

Neyse hangi mantıktan düşünmek istersen öyle düşün.

Yaptırım olarak birşey yapamazlar. Resmi anlamda bir hakları yok.

DrKill tarafından 11/Haz/14 19:46 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek

bu DO ı anlamadım ya.

ben softether vpn server kurdum ddos atak yapıyorsun diye hesabımı banladılar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı

bu DO ı anlamadım ya.

tek başına mı kullanıyorsun VPN yi yoksa başka bir yerde yayınladın mı hiç?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    wm-t bunu yazdı

bu DO ı anlamadım ya.

tek başına mı kullanıyorsun VPN yi yoksa başka bir yerde yayınladın mı hiç?

tek başıma kullanıyordum

Toplam Hit: 1484 Toplam Mesaj: 10