folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dil Bölümünden Mezun Olanlar

Dil Bölümünden Mezun Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kardeşim dil bölümünden mezun oldu liseden. şimdi üniversite ve meslek tercihi yapacak ama meslekler hakkında pek bilgim yok yardımcı olur musunuz. hangi meslek daha iyidir, geleceği var mıdır

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Benim tavsiyem çok klasik olacak ancak İngilizce Öğretmenliği/İngiliz Dili ve Edebiyatı+formasyon ya da Mütercim-Tercümanlık İngilizce seçmesi yönünde. Çünkü ülkemizde yabancı dil anlamında en çok ataması yapılan ya da özel sektörde en çok aranan İngilizce. Tabi üniversiteye başladığında kesinlikle 2. ve 3. yabancı dili öğrenmesi gerekiyor. Sadece İngilizce ile mezun olduğunda çok fazla fırsat çıkmaz önüne. Ama yanına Almanca ve Rusça ya da Arapça ve Fransızca koyarsa her şekilde iş bulur. Bir de kardeşinin ne iş yapacağı çok önemli. Dış ticarete mi yönelecek, öğretmenlik mi yapacak, turist rehberi mi olacak yoksa tercümanlık mı yapacak ona karar vermesi lazım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

açıkcası şu anlık öğretmen  konumunda olmak istiyor fakat arap ülkelerindeki para akışı yüzünden tercümanlık ağır basıyor bu konuda tecrübe gerekiyor mu mezun olunca iş durumu nedir tercih zamanı olduğundan kafası bıraz karısık bende anlamıyorum bir yol göstermek istiyorum

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Ortadoğu'da olmamız sebebiyle Arap ülkeleriyle ticaretimiz oldukça fazla. Arapça bilen tercüman, dış ticaret uzmanı ayrıca uluslararası kuruluşların ofislerinde proje destek elemanı olarak görev alabilir. Dışişleri Bakanlığı bugün tercüman ilanına çıktı. Kültür Bakanlığı'ndan tut da bir sürü bakanlık yıl içerisinde Arapça bilen arıyor. Yani İngilizce istemiyorsa Arapça doğru bir tercih olur. Diğer dillerde iş bulmak gerçekten zor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

bende lise dil mezunuyum... sınavları kazanamadım ama kazansaydım tercihlerim ing öğretmenliği ya da mütercim tercümanlık olurdu...

tercümanlığa daha sıcak bakıyordum... üzerinden seneler geçti ah be şimdi üzerine 2 dil daha ekledik dillerin.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

lys dil sınavına girdiyse arap dili ve edebiyatı yapıp benim gibi arapça kassın.. ben full ense yaptım ama .. şuan deli gibi arapçacı arıyorlar.. arapça öğretmen ataması çok kolay su gibi ayrıca özel sektörde de aranan kişi olur...

Toplam Hit: 970 Toplam Mesaj: 6
dil bölümü önemli kardeşim