Dilekçe Konusunda Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliMermi
    DeliMermi's avatar
    Erkek

Günaydın öncelikle eve şöle bi yazı geldi Çatalca çevre ve Orman bakanlığından

İdaremizce yapılan inceleme sonucunda tapuda adınıza kayıtlı görünen Dursunköy Köyünde Kain 315 Parsel Nolu taşınmazın kısmen Devlet Ormanı sınırları içerisinde bulunduğu tespit edilmiştir.

Kadastro kanununun, Kadastro mahkemesinde açılmış davalarda, ihtilaf taşınmaz malın muayyen bir kısmına münhasır kalıyorsa, ilgililerin talebi üzerine ve imar mevzuatı da engel teşkil etmediği takdirde ihtilaflı olmayan kısım ifraz edilerek davaya ihtilaflı kısım üzerinde devam edileceğini düzenleyen 30. Maddesinin 3. Fıkrası ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2005/22 sayılı Genelgesi kapsamında, taşınmazın Devlet Ormanı Sınırları içerisinde bulunan kısmının idari yoldan ifrazı için gerekli işlemlerin yapılması hususunda talepte bulunup bulunmayacağınıza dair dilekçeniz ile bu yazının tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde Çatalca Orman İşletme Müdürlüğümüze başvurmanızı, taşınmazın Devlet Ormanı olan kısmının ifrazı İdari yoldan gerçekleştirilemediği takdirde İdaremizce Mahkeme kanalı ile işlemin gerçekleştirilrcrğini bilgilerinize rica ederim

İşletme Müdürü

-----------------

Oraya gitmiş bizimkiler 200 m2 lik arsanın 100 m2 si devletin olacakmış diyorlar, bu amına kodumun tapusu bizde parasınıda tıkır tıkır vermedikmi! Verdik. 200 m2 arsamın ne hakla 100 m2 si alınabiliyor, Alınırsa şimdi ben gidip o çatalcanın ormanını yakacam vallahide yakarım

-

Şimdi arkadaşlar bununla ilgili nereye dilekçe göndermem gerekiyor ve nasıl bi dilekçe göndermem gerekiyor?, İşe gidiyorum şimdi ve işten döndüğümde çok yorgun oluyorum kafam basmıyor, Bana yardımcı olan tüm müridlere teşekkürler, İşe geç kaldım, İyi günler dilerim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

100 m2 aldık tamam bizim oldu demezler; tapudaki değeri üzerinden kamulaştırma yapılır. Alınan 100 m2 lik kısmın parası tapu sahibine ödenir.

önce; kadastro kanunun 30. maddesi ile Tapu ve kadastro genel müdürlüğünü 2005/22 sayılı genelgesini bi incele

Dilekçe yazıp başvurcam diyosan genel amaçlı dilekçe örneğini kullanabilirsin

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

orası bizim gel idari yoldan bize ver vermezsen mahkeme ile almaya çalışacaz demişler. bu konularda uzman bi avukata danışman lazım yoksa alırlar. 

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

snooper bunu yazdı:
    -----------------------------

100 m2 aldık tamam bizim oldu demezler; tapudaki değeri üzerinden kamulaştırma yapılır. Alınan 100 m2 lik kısmın parası tapu sahibine ödenir.

önce; kadastro kanunun 30. maddesi ile Tapu ve kadastro genel müdürlüğünü 2005/22 sayılı genelgesini bi incele

kamulaştırmalık durum yok ki hocu adam demiş ki sana 200 m2 lik arsanın 100 m2 si orman ben bu arsayı 100 m2- 100 m2 böleceğim sende bu bölünen 100 m2 arsa için dava hakkını kullanabilirsin. eğer böldürmezsen mahkeme yoluna giderim...

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

usta bizim de bi arsa vardı taaa dededen kalma. sen de 50 sene ben diyim 150 senelik. 2000 küsur yılında buna benzer bir kağıt geldi peder beye. o günden sonra arsa(etrafını yıllar önce çevirip vişne kayısı ceviz envai çeşit ağaç dikmişti peder) ormana kaldı. yıllardır bi yasa çıkıp b2 mi nedir anlamam etmem onun çıkıp da kendi arsanı tekrar muammen bedel (çok cüzi bişey) ödeyerek tekrar üstüne alman gerekiyor. ki dedemden kalma(rahmet eylesin) tapusu da var. osmanlıca falan bişiler yazıyo. demem o ki parayı bastırıp alcan. ama yarısını niye vermiyolar garip :S. gerçi bizimkinin de 3/1 i falan ormana kalacakmış.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

Pisibaliqi bunu yazdı:

snooper bunu yazdı:

kamulaştırmalık durum yok ki hocu adam demiş ki sana 200 m2 lik arsanın 100 m2 si orman ben bu arsayı 100 m2- 100 m2 böleceğim sende bu bölünen 100 m2 arsa için dava hakkını kullanabilirsin. eğer böldürmezsen mahkeme yoluna giderim...

benim o yazıdan anladığım, çatalca orman işletme müdürlüğünün kayıtlarında bu arsanın bir kısmının orman olarak gözükmesi. arsanın orman olarak gözüken kısmının ayrılması için ilgililerin talebi gerekiyor. eğer talep etmezseniz biz mahkemeye başvurucaz diyor.

ancak yinede yazıda söyledikleri mevzuatı incelemek lazım.

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliMermi
    DeliMermi's avatar
    Erkek

aq devleti bide avukat parası çıkartacak başıma, ne yavsak bi devlet ya, sanki dara düştüğümde devlet bana yardım etmişte, bi rahat bırakmıyor, la bi dur bi para biriktirecez bişeyler yapacaz, benim şuan rayında yürümesi gereken işlerim var, otomatik pilotu yokki bu trenin kalkayım senle uğraşayım, benim olan arsayı başıma bela ediyor.

çok saolun yorumlarınız için teşekkür ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    annem tapu kadastro memuru yanyana geldigimizde bi sorarim hocam aksam falan

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
Toplam Hit: 1482 Toplam Mesaj: 8