folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Diller İle Alakalı Yazılım Tavsiyesi

Diller İle Alakalı Yazılım Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Arkadaşlar türkçe bir kelimeyi yazdığım zaman anında bana 20 ve 30 dilde çevirisini karşıma getirebilecek tavsiye edebileceğiniz yazılım var mı? Örneğin  ben "mavi" kelimesini yazdığım zaman hemen yanında ingilizcesi almancası rusçası gibi diğer dillerdeki karşılıklarını getirsin istiyorum. Hatta bütün dünyada kullanılan dilleri kapsamasını. Google translate gibi düşünün ama biraz daha farklı.

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Arkadaşlar türkçe bir kelimeyi yazdığım zaman anında bana 20 ve 30 dilde çevirisini karşıma getirebilecek tavsiye edebileceğiniz yazılım var mı? Örneğin  ben "mavi" kelimesini yazdığım zaman hemen yanında ingilizcesi almancası rusçası gibi diğer dillerdeki karşılıklarını getirsin istiyorum. Hatta bütün dünyada kullanılan dilleri kapsamasını. Google translate gibi düşünün ama biraz daha farklı.

Selam hocam,

Senin için bu konu kritikse google translatedeki tüm dilleri içerecek şekilde translate uygulaması yazalım?

Kelimeyi gir bütün dillerde karşılığının sana göstersin.

İstersen kelimeleri çoklu gir excele export versin.

Veya bazı dilleri enabled disabled et.

İstediğin şekilde customize edebiliriz yani. 

zeybekustasi tarafından 13/Haz/18 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

yazılım derken; Kime, Neye, yazılım?

Telefon ve Android içinse: Colordict veya Goldendict , 2 güzel android programı. bunlara sözlük dosyaların ekliyorsun, oluyor sana, çok dilli ^^D sözlük.

Tâbi, tam aradığın gibi değil. Etimolojik olarak nereden geldiklerini de merak ediyorum. Onun için, ansiklopedik Sözlük hoşuma gitmeye başladı.

Bunun için de, Wiki ideal. istersen, özet kısımları oluyor. yada Tamamen hepsini kullanabiliyorsun.

bunun için : aard ( tabi daha fazlası da var. ) ,diye bir programı var. bunun için yazılmış ayrı sözlük eklentileride var.

online, çevrimiçi arıyorsan, Sözlük.net , vardı. Yalnız, arayüzünü değiştirmişler; oldukça bozulmuş. istediğin dillerin kelime çevirilerini de, gösterip-göstermemesini de sağlayabiliyordun.

bilgisayar için ise, muhtelif var: Babylon(!)

RitmFarbRacourci tarafından 13/Haz/18 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Sağolun arkadaşlar olayın kritik bir tarafı yok. Windows tabanlı olması veri tabanından offline gösterebilmesi kafi. Olmazsa php web arayüzü ile çözmeyi düşünüyorum kendi sunucumdan.. Tavsiyelerinize göz atıyorum.

Syntax error..
Toplam Hit: 1523 Toplam Mesaj: 4
program translate