folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Direksiyonu Tam Tur Çevirdiğimde Arabanın Güçten Düşmesi

Direksiyonu Tam Tur Çevirdiğimde Arabanın Güçten Düşmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

diğer konu başlıklarına uymadığı için genel e açıyorum . yanlışsa mod taşırsa sevinirim .

direksiyonu tam tur kırdığımda motordan gelen ses değişiyor . motorun gücünün düştüğünü teklediğini farkedebiliyorum .

özellikle geri viteste park yerinden çıkarken girerken vs çok sık istop ediyor .     

araç laguna 2 2003 model 

önemli bi sorun mudur ne yapmam lazım ?                        

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

rölantide mi yapıyor

power direksiyonlarda öyle olur

kayışta döndüğü için kastırmıycaksın direksiyonu yoksa öyle ııı diye ses yapar

stopta edebilir

normalde yapmıyorsa servise götürüp cihaza bağlatacan ne bok olduğu çıkar ortaya

baskı yapmıycaksın pompa bozulur

eski tip hidrolikli sistemdir power basınç yapar titretir arabayı

tüp varsa tüptede yapabilir

önemli birşey değil

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Teknik anlamda bilgim yok ancak çoğu arabada direksiyonun dönüş kapasitesi bittikten sonra çevirmeye çalışırsan ışıklar anlık zayıflar akü zorlanıyormuşcasına his verir.Hidrolik motoru(var mı böyle bir şey bilmiyorum) onunla ilgili olabilir.Gereğinden zorlanınca gücü sağlayamıyor olabilir.

Ancak sen araba stop ediyor demişsin o zaman iş farklı hocam.

rapidhacker550 tarafından 22/Nis/15 00:55 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hidrolik direksiyon olduğu için o.

sona çevirin ce tıkanıyor ve motorun v kayısı na bağlı olan hidrolik kompresorunu zorlama ya çalışıyor dönmesi için buda Extract güç demek ama araç gücü artirmayinca aracın devri düşüyor yük bindiği için. Bana sorarsan durum normal. Ama bi kontrol ettirebilirsin en azından bizim e200 de durum böle 

İmzalar Kaldırılsın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

rölantide mi yapıyor

stopta edebilir

normalde yapmıyorsa servise götürüp cihaza bağlatacan ne bok olduğu çıkar ortaya

önemli birşey değil

+1 aynn

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Hocam aynı sorunu aynı marka we model arabada bir arkadaşlm yaşadı.kimi usta şanzumanı değiltircez dedi kimisi bir hafta burda yatıcak araba dedi. Onun sorunu aks başlarından kaynaklanıyodu büyük ihtimal seninde öyle

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    irwa bunu yazdı

Hocam aynı sorunu aynı marka we model arabada bir arkadaşlm yaşadı.kimi usta şanzumanı değiltircez dedi kimisi bir hafta burda yatıcak araba dedi. Onun sorunu aks başlarından kaynaklanıyodu büyük ihtimal seninde öyle

aks baslari sola saga cevirirken cok ses yapmasina sebep oluor genelde zorladigindan okuz gibi ses cikarior ancak gucten dusurdugune tanik olmadim hic ama olabilir tabi benim aracdada aks baslari gidik sol sag yaparken en ufak manevralarda bile okuz gibi ses cikarior

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi
    Absolut bunu yazdı
    irwa bunu yazdı

aks baslari sola saga cevirirken cok ses yapmasina sebep oluor genelde zorladigindan okuz gibi ses cikarior ancak gucten dusurdugune tanik olmadim hic ama olabilir tabi benim aracdada aks baslari gidik sol sag yaparken en ufak manevralarda bile okuz gibi ses cikarior

Benim kendi arabamda da yaşamadım fakat arkadaşımın aracı da laguna otomatik wites. Önce ateşleme sisteminde sorun buldular halledildi fakat güçten düşmeyle ilgili ustanın yalancısıyım aks kayışı we başlarının değişmesi lazım demişti,dediği gibi de oldu

benim önceki aracımda da benzer bir sorun yaşamıştım geri witeste sıkıntı yaşatıyodu bana. Aks diyip geçme ,)

dewdim dewrildim geldim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

rölantide mi yapıyor

stopta edebilir

önemli birşey değil

dostum 2 kez bilgisayara bağlattık . bununla ilgili hiçbir şey çıkmadı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Hocam gucu tekerlere aktaran aktarma organinda sikinti vardir 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hocam simdi sana bir soru soracagım direksyonu ne kadar ceviriyorsun? eger sonuna kadar cevirdiginde cııvvvv diye sesi duydugunda hala ceviriyorsan yanlıs yapıyorsun normaldir.

Ama normal bir cevirme sonucu aynı durumu yapıyorsa yanı kastırmadan normal park ederken dibine kadar degilde sag tarafa dogru epey kırınca araba stop ediyorsa sıkıntı var.

Direksyon dişli grubun bozulmus olabilir
    Mil grubu bozulmus olabilir
    Direksyon dişli kutusu bozulmus olabilir.

Bu saydıgım 3 seyde direksyondan tekerlege olan ana gruplardır. 1 i bozuk olsa geri düzen sasar.

Toplam Hit: 2166 Toplam Mesaj: 11