folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

@XmV firmadaki vasfın ne bilmiyorum ama yazdıklarının bir kısmına güldüm ve geçtim...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

2 tane kardeşim diş teknisyeni.

soru cevaptan çok diş implant işlemlerinde fiyat konusunda yardımcı olabilirim.

Nerede hocam arastirdikca cok karisik seyler icine girdim gercekten 

Arkadaşlar ikiside izmir de ikamet ediyor.

Annemin babamın dişlerini paso yenileyip duruyorlar :)

İzmir de iseniz veya yakınsanız, Her türlü misafir edip kafanızdaki soruları cevaplarlar. 

not alayımda. Benimde sorunlu baya.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Hocam malzeme önerisinde bulunabilirim karar vermediysen?

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

Hocam malzeme önerisinde bulunabilirim karar vermediysen?

Ver hocam 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

@XmV firmadaki vasfın ne bilmiyorum ama yazdıklarının bir kısmına güldüm ve geçtim...

gulmek guzeldir hocam, implant konusunda o kadar abarttiniz ki simdi tabi kabullenmesi zor oluyor, gecenlerde hastanin istegi ile kimsenin duymadigi bizim bile adini ilk kez duydugumuz bir implant getirdi hasta taktik, ardindan aylar gecti çin maliymis kanser yaparmis diye soylentiler varmis kosa kosa.geldi hasta israrla sokturmek istedi 1 saatte guc bela sokuldu. simdi anlatmak istedigim su ne bekliyorsunuz ya birakin su implantlara cilgin beklentiler ozellikler yuklemeyi. implant bu icinde merdiven alti cakma firmalarca ugretilmeyip cekitdegi cobalt ustu titanium kaplama degilse hepsi gayet guzel kaynar hekim'in kalitesine tecrubesine odaklanin, ben de sizin ne is yaptiginiz bilmem ama ben aylik 130_150 implant yapilan bir klinigin ortagiyim 5 yildirda goruyoruz neyin ne oldugunu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    XmV bunu yazdı
    crafty bunu yazdı

gulmek guzeldir hocam, implant konusunda o kadar abarttiniz ki simdi tabi kabullenmesi zor oluyor, gecenlerde hastanin istegi ile kimsenin duymadigi bizim bile adini ilk kez duydugumuz bir implant getirdi hasta taktik, ardindan aylar gecti çin maliymis kanser yaparmis diye soylentiler varmis kosa kosa.geldi hasta israrla sokturmek istedi 1 saatte guc bela sokuldu. simdi anlatmak istedigim su ne bekliyorsunuz ya birakin su implantlara cilgin beklentiler ozellikler yuklemeyi. implant bu icinde merdiven alti cakma firmalarca ugretilmeyip cekitdegi cobalt ustu titanium kaplama degilse hepsi gayet guzel kaynar hekim'in kalitesine tecrubesine odaklanin, ben de sizin ne is yaptiginiz bilmem ama ben aylik 130_150 implant yapilan bir klinigin ortagiyim 5 yildirda goruyoruz neyin ne oldugunu.

10 martta çalıştığın iş yerine 21 martta ortak oldun, öncelikle tebrik ederim. straumanna kendince bok atmışsın, piyasada birçok markanın en az straumann kadar kaliteli olduğunu iddaa etmişsin. kaynak ne? neye göre kalite biçtin? straumannı straumann yapan argesine sunduğu destek, kendini geliştirmesi ve kaliteli üretim teknikleri! amerikan glidewell direct yapıyoruz demişsin öyle bir marka yok! anlaşmalı imlant satıp fason abutment vs. üretimi yapan bir firma... begoya orta seviye kopya implant demenden belli ediyor zaten implantoloji bilgin ve hakimiyetin.

implant konusunu o kadar küçümsediniz ki (sonuc olarak hepsi grade 4 titanium vida) söylenenlerin gücünüze gitmesini anlayışla karşılıyorum. sonuç olarak hepsinin ti gr4 olması yeterli gelmiyor maalesef. üretim kalitesi ve sürekliliği de önemli. glidewell firmasının yaptığı gibi piyasadan aldığı torna tezgahında abutment üretimi yapan firmalar ile üretim kalitesini çok daha üst düzeye çıkarmak için kendi imalat makinelerini ve teknolojilerini geliştiren firmaları aynı kefeye koymak çok büyük yanlış. kaldı ki bazı implant firmalarının hexagonal paralel yüzlerinde bile ±0,02 mm farklar mevcut. bunlar yük taşıma ve dağıtımları konusunda, vida üzerindeki baskılarda çok büyük farklar yaratıyor.  bırakın bu farkları implant üzerindeki yuva ile abutment arasında tam ilişik olmayan firmalar da var... 12mm lik implantlar ile çene kemiğine tutum sağlamak eskidendi. şuanda 2.5 mmlik implantlar ile de çok yüksek verim alınıyor. sıkıntı implantın tutup tutmaması değil. sonrasındaki çözümleri neler? iki narrow, standart diye iki tip abutment koyup bir düz bir açılı multi üreten her firma piyasaya implantçıyız, kaliteliyiz diye çıkıyor. hastada uygulanacak tedavi yöntemine göre küt kesimi var simple linei var illa abutment üzeri olacak diye birşey yok bunun attachmenti var. dijital çözümleri var. hatta daha ilginci bazı firmaların çözüm olarak sunduğu dijital işleme modellerinin kütüphanelerinde bile yüzey uyumu berbat. ama olsun sonuçta hepsi ti gr4. hekim kalitesi ve tecrübesi tabiki önemli. çene cerrahının yapacağı bir iş ile diş hekimin yapacağı iş arasında dağlar kadar fark olacaktır. firmaların max 30 dereceye kadar destek verdiği yöntemlerde 50 derece ile implant çakıp custom abutment yolu ile günü kurtaran hekimlerin sayısı hiç de az değil.

sizi yargılamak bana düşmez ancak sizin bir kliniğiniz yok, sizin bir ticarethaneniz var. gelen kişiye hasta gözü ile değil, yürüyen bir para ya da ne bilim et parçası şeklinde bakıyorsunuz. o yüzden sizin olaylara bakış açınızın bu şekilde olmasını yargılamıyorum. sonuçta kendisine saygısı olan, etik değerlere bağlı hiçbir hekim hastanın kendi getirdiği ne olduğu belirsiz bir implantı hastaya uygulamaz. sonuçlarının kendini bağlayıcılığını bilir. bence bu konuyu uzatmanın da tartışmanın da pek bir anlamı yok...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Konuyu 2018 de açmışım şimdi ikinci implantım çakıldı bunda da dış iş kırılması sonucu yine implant yapılması gerekti 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Konuyu 2018 de açmışım şimdi ikinci implantım çakıldı bunda da dış iş kırılması sonucu yine implant yapılması gerekti 

hocam bende benim kaza öncesi diş hekimleri cihazlarının teknik servisi ve satışı işini yapıyordum abimle, yani neyin ne olduğunun farkındayım. 

önce bi "dış iş kırılması" diye bişey ilk defa senden duydum nedir?

ağzında nereye çaktılar implantı?

ve kaç senedir piyasadan uzağım implant dediğin olayda ciddi paralar dönüyor şimdiki implant fiyatları ne kadar oldu?

burdan herkese sosyal mesajı da yollayım; 

dişlerinizi hergün 1 kere doğru dürüst fırçalayın (;

ben lise2'ye giderken; yaşlıları görüyordum hep dişçilerdeler hep sıkıntılar hep bi tedavi peşindeler dolgu kaplama falan. sonra sonra takma dişe dönüyorlar.  maddi olarakta ciddi paralar dönüyor. işte hem bu sebeplerden dolayı ve hem daha kök dişlerim yeni çıkıyor onlara iyi bakayım diye ve o zamanlar "beyhan" diye sevgilim vardı ona güzel gözükecem diye (: her sabah kahvaltı sonrası dişlerimi fırçalamaya bi alıştım yaşım 35 oldu hala sabah kahvaltı sonrası kesin fırçalarım. öyleki şanlı 20'lik dişlerim çıkacak yer bulamıyorlar soldakileri kazamdan önce çektirmiştim sağ alttakini de yeni çektirdik.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 10949 Toplam Mesaj: 49
diş implant dolgu kanal vs