folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Dışa Bağlı Olmayan Program Yapımı

Dışa Bağlı Olmayan Program Yapımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Java?  Bir kere yaz her yerde çalıştır?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Java için java gerekir hocam :)

Delphi tek çözüm.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Java?  Bir kere yaz her yerde çalıştır?

O bir kere öyle olmuyor

Programın çalışması istenen bilgisayarda JRE kurulu olmalı...

Java dan saf native exe hala yapılamıyor gibi...

Genki ye önerim, DELPHI olacaktır... Ondan sonra Pascal, ve C / C++

Ancak programın içinde harici DLL kullanılmaması gerek...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

C/C++ WinApi 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Abu delphi 7 win95 den win10 a kadar her yerde calisir, biliyorsan ordan devam et. MinGW gcc msvcrt.dll ile link ettigi icin yine win95-win10 heryerde sorunsuz calisir ancak dahili resource editor u ve duzgun bir standart ide si olmadigi icin gui programi yapmak zor gelebilir.

Visual Studio da ise standalone exe uretmek iki tiktan ibaret, asagidaki resimdeki ayarlari yaparsan sorun yasamazsin. birinci ayar xp de de calismasi icin, ikinci ayar ise runtime dll leri static link etmesi icin

Tugberk tarafından 05/Ara/15 23:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

Nette bi ayar var tam hatirlamiyom istediği dlleri içine göme biliyon diye hatirliyom 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

.NET 3.5, önceki .Net sürümlerini de kapsar. Ayrıca .net programlarının açılırken abü şu fw lazım, sende yok. İstersen açayım indirme sayfasını, indir yükle, kullan beni diye ayarlanabildiğini söyleyebilirim.

msvc*.dll'lerin doğru düzgün kurulması gerek (msvcredist[sürüm] diye aratırsanız ulaşabilirsiniz). Olmadı her şeyi statik derleyeceksiniz.

Benim ilgimi Vala çekiyor. Windowsta kullanmak biraz sıkıntı (mingw ile önce derleyiciyi derlemek gerekiyor vs.). 

Neden python, tcl gibi bir şeyde yapmıyorsunuz? Örneğin python ile gui uygulamalar oluşturabilir, internetten dosya çekebilirsiniz. py2exe ile exe haline getirip python yüklemeden çalıştırabilirsiniz.

Konu dışı birazcık :) Linux kullanarak cross-compile ile sorun çözülebiliyor. Ben öyle kullanıyorum Vala'yı.

Konu içi: Yapacağın işlemi bilmiyorum ama yeni dil öğrenmeye açığım dersen go veya rust olabilir. Go statik linklendiği için tek dosya halinde dağıtabiliyorsun. Rust konusunda tam emin değilim, linux üzerinde derlendiği zaman libc bağımlılığı var, windowsta da yanına gerekli dll dosyalarını koyup gönderebilirsin.

doganaydin tarafından 06/Ara/15 00:16 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

hacı abiler öneriler için teşekkürler

delphi 10 seatle indirdim onla yardırıyorum , memnun kalmazsam tuğberk hocanın dediklerini yapacağım. 

Ek olarak boş vaktimdede fantezi amaclı pythona girişcem bakalım hangisi performanslı olacak

Öneriler için teşkürler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

C++ builder da kullanabilirsin hocam.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2729 Toplam Mesaj: 20
c++ delphi c# purogram