folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Disk Bölümlendirme Hatası, Primary Logical Çevirme

Disk Bölümlendirme Hatası, Primary Logical Çevirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar bilgasayarda windows 10 kurulu yanına ubuntu kurmak istiyorum. windows ta birim küçültmeyle yeni birim oluşturmaya çalıştım ama çalışmadı ben de easeus partition master ile denedim bölümlendirlmemiş alan oluşturdu ama yeni birim oluşturamıyorum şöyle bir hata alıyorum. 

D' yi logical yaptım boşta kalan alanla da yeni birim oluşturdum ama o alanı primary yapamıyorum yetersiz alan mı mbr mi ne öyle bir hata verdi, o yüzden kaydetmeden çıktım. nasıl bir yol izlemeliyim var mı böyle bir sorunla karşılaşan? bi de d yi logical yaparsam veri kaybı yaşar mıyım yada farklı bir sorun oluşur mu?

nasıl bu yeni alan oluşturcam? biraz acil yapmam lazım bunu işlerim var yardımcı olursanız sevinirim.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar bilgasayarda windows 10 kurulu yanına ubuntu kurmak istiyorum. windows ta birim küçültmeyle yeni birim oluşturmaya çalıştım ama çalışmadı ben de easeus partition master ile denedim bölümlendirlmemiş alan oluşturdu ama yeni birim oluşturamıyorum şöyle bir hata alıyorum. 

D' yi logical yaptım boşta kalan alanla da yeni birim oluşturdum ama o alanı primary yapamıyorum yetersiz alan mı mbr mi ne öyle bir hata verdi, o yüzden kaydetmeden çıktım. nasıl bir yol izlemeliyim var mı böyle bir sorunla karşılaşan? bi de d yi logical yaparsam veri kaybı yaşar mıyım yada farklı bir sorun oluşur mu?

nasıl bu yeni alan oluşturcam? biraz acil yapmam lazım bunu işlerim var yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam win 10 destekliyorsa Paragon Partition Manager kullan. Her türlü diks bölümleme işin halleder ve free.

Hayırlısı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

@3Dxsolid hocam o da böyle bir hata variyor.

arkadaşlar d' yi logical'a çevirsem sonra bölümlenmemiş alanı da logical olarak yeni birim oluştursam. D' de bulunan verilerim kaybolur mu? yeni oluşturduğum logical birime ubuntu yüklersem windows 10 ile birlikte kullanabilir miyim? 

ya da d yerine lenovo part yazan yeri logical a çevirirsem bir sıkıntı olur mu? disk yöneticisinde oem diye geçiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

@3Dxsolid hocam o da böyle bir hata variyor.

arkadaşlar d' yi logical'a çevirsem sonra bölümlenmemiş alanı da logical olarak yeni birim oluştursam. D' de bulunan verilerim kaybolur mu? yeni oluşturduğum logical birime ubuntu yüklersem windows 10 ile birlikte kullanabilir miyim? 

ya da d yerine lenovo part yazan yeri logical a çevirirsem bir sıkıntı olur mu? disk yöneticisinde oem diye geçiyor.

Hocam eğer ubuntu kuracaksan ubuntu orayı primare yapar sen hiç uğraşma yalnızca grub u kurarken dikkat et genelde sorun çıkıyor ileride tavsiyem farklı bir pc ye ya da hdd ye kurman...

Hayırlısı...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

primary i logical a çevirisem o diskte bulunan veriler silinir mi?

ya da lenovo part yazan yeri logical çevirirsem bi sorun çıkar mı? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

primary i logical a çevirisem o diskte bulunan veriler silinir mi?

ya da lenovo part yazan yeri logical çevirirsem bi sorun çıkar mı? 

anladığım kadarı ile lenovo yazan kısım kurtarma için yedeklenmiş kısım. Primary yaparsan silinmese dahi sorun çıkar diye biliyorum. Sen farklı bir bölümden yer ayırıp onun üzerine kur bence. Mesela C den.

Hayırlısı...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

@3Dxsolid hocam teşekkürler hallettim. önce d'yi logical yaptım, sonra ayırdığım alanı da logical olarak yeni birim oluşturdum. oluşturduğum yeni birimi primary e çevirmeye kalktığımda mbr de yer kalmadı hatası aldım. en de oem bölümünü sildim onu da yeni oluşturduğum alana ekledim ve primarye çevirdim şuan sıkıntı yok :)

Toplam Hit: 1329 Toplam Mesaj: 7
disk birim oluşturma