folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Diskdigger Silinen Dosyaları Geri Getirin (%100 Denendi Çalışıyor)

Diskdigger Silinen Dosyaları Geri Getirin (%100 Denendi Çalışıyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dontscratch
    dontscratch's avatar
    Erkek

Nury bunu yazdı:
    -----------------------------

bu prg getirmiyorsa diğerleride getirmez diyebiliriz çünkü bu ve benzeri programların çalışmam mantığı hemen hemen aynıdır,

hd'den bir veri sildiğinizde o hd'ten silinmez, sadece ilk harfi değiştirilir ve hd'teki alanı yokmuş gibi gösterilir, dosya geri getirme işlemi için ilk harf yerien herhangi birşey yazıp, hd'te kapladığı alanı yazdığınızda kendisi geri gelecektir, bunu manuel olarak yapabilirsiniz (Bkz: Norton Utilities)

dosyanın geri gelmeme muhabbeti ise şudur ; siz veriyi sildiğinizde onun hd'te kapladığı alanın üzerine bir şey yazdığınızda o veri tamamen silir ve birdaha geri getirilemez. yani en ufak bir oynamada veri gidebilir :)

abi peki hd  ye yazma sistemi nasıl.açıcak olursam diyelim benim 150 gb hd m var 50 gb lık bişi yazdım sonra sildim.daha sonra bi daha 50 gb lık bişi yazdıgımda onu kalan 100 gb lık hiç kullanılmamış yere mi yazıyor yoksa daha önce doldurup boşalttıgım yeremi yazıyor.yani ben 50 gb lık silldiğim veriyi daha sonradan 100 gb lık bişi yazsamda geri döndürme şansım olur mu?yoksa yazcagım 100 gb lık şey o 50 nin üzerine az ya da çok yazlırmı.

not: biraz saçma olabilir ciddi sordum soruyu :D

´´Türkiye, Atatürk´ü Allah´a borçlusun, geri kalan herşeyi Atatürk´e...´´
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

bacardi bunu yazdı:
    bozuk dvd dekı verılerıde kurtarabılırmıyız?

onun programını paylaşmıştım galiba

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    bacardi bunu yazdı:
    bozuk dvd dekı verılerıde kurtarabılırmıyız?
    bu iş için isobuster biçilmiş kaftan sadece optik medyalardan veri kurtarmak için yazılmış bi program
Toplam Hit: 4196 Toplam Mesaj: 26