folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Dizel Araç İçin Isıtıcı Pad

Dizel Araç İçin Isıtıcı Pad

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

doğu anadoluda kışlar şaka gibi soğuk oluyor hele ki kars'da. dizel araçlar için katkı maddeleri var ama çoğu işe yaramıyo yada yeterli düzeyde değil yorumları var.Yaşayarak öğrenmektense kesin çözüm peşindeyim.

https://tr.aliexpress.com/item/125-125mm-12v-Heating-Element-Flexible-Silicone-Heater/1462886557.html?spm=2114.49010208.4.42.PzlWuN

bu tarz ısıtıcıları aküye bağlayıp mazot filtresi ve depoya montajlasak çözüm olabilir gibi düşündüm. Türkiyede satışı var mı? yada sıkıntı olur mu fikrinizi merk ettim?

buralarda yaşayan mürid varsa kapalı garaj harici başka çözüm yollarını paylaşırsa güzel olur.

darkness_izmir tarafından 24/Eki/16 23:07 tarihinde düzenlenmiştir

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

hocam biraz tehlikeli bir iş gibi bi cızırdama ortalığı birbirine verir aracın kendine servisiyle felan görüşsen onlar daha iyi bi yol gösterir gibime geliyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

hocam biraz tehlikeli bir iş gibi bi cızırdama ortalığı birbirine verir aracın kendine servisiyle felan görüşsen onlar daha iyi bi yol gösterir gibime geliyor.

Hocam dizeli atesle kolay kolay yakamazsin yandinmiydida sonmez araclar bu yakitlari basincla patlatarak calistiriyorlar

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Kışın yakıtın donmasından korkuyorsun fakat aküyü becermeye niyetin var galiba. Akünü ayaz çeker bunu bağlarsan. Eğer yakıtı donduracAk kadar hava soğuduysa altında ateş yak yada eter sık filtrenin olduğu yere. Tabi önce kapıları açman lazım. 

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Depoyu isittiniz tamam da, depodan motora kadar giden hortum hiç donmuyor mu?

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

Hocam dizeli atesle kolay kolay yakamazsin yandinmiydida sonmez araclar bu yakitlari basincla patlatarak calistiriyorlar

doğrudur ama her zaman korkmuşumdur yakıt ile elektrik arasındaki ilişkiden ondan biraz temkinli bi cevap verdim ne olur ne olmaz :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

aracı samanlık gibi ahır gibi bir evin en alt katı gibi bir yere koysan daha kolay olur senin için

veya askeri araçları nasıl koruyorlar diye sormak lazm

Toplam Hit: 1254 Toplam Mesaj: 7
dizel donma çözüm fikirlerinizi bekliyorum. ısıtıcı pad