folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dizim Sancıyordu Ayağım Şişti

Dizim Sancıyordu Ayağım Şişti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

7 yıl önce halısahada maç yaparken diz dönmesi olmuştu.Bundan bir yıl sonra bi daha oldu.O günden bugüne hiçbir şey yoktu.Pazartesi günü okula kayıt için istanbula geldiğimde bir tanıdığın yanına uğradık.Adamın çöpleri atmasına yardım ettim fazla mı yüklendik ne olduysa o an hiçbir şey olmamasına rağmen arabayla dönerken dizim sancımaya başladı.Memlekete döndüm sancıma geçmişti bugün yolda yürürken  bir anda sancımaya başladı,çok zorluk çekiyordum zaten topallamaya başladım.Öğlen babamın bir doktor arkadaşı pek önemli bir şey yok  yüklenme dizine dedi.Bir jel iki tane de hap yazdı fakat ayağımı falan burkmadım şu an ayaktaki damarlar şişmiş durumda diğer ayakla kıyaslayınca bariz belli oluyor.Dizimdeki sancı geçti şu an ama ayağım şişti.

Pazar akşamı otobüsle istanbula gidicem.Yurda giderken sırtımda bi ton yük olucak.Yolda kalırsam boku yedim.sabah da kpss ye gidicem  böyle aksilik olur mu ya.

Doktor olan ,doktor adayı muridler veyahut başına benzer bir olay gelen muridler yardımcı olun lütfen.Kaç güne iyileşir bu mered tahmini olarak?

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

kardeşim bence sen bi acile felan git

birisinin başına gelmiş olsa bile pc başında o durumuna pek yardımcı olamaz

git bi görün doktora

acile sadece ölmek üzereyken gidilmez sonuçta

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

şimdi diyeceğimki kardeş boşver burayı acile git.

acilde ki doktor çok mu bakacak bişeyin yok naz yapıyorsun deyip yollayacak.

mümkünse özle hastaneye git durumunu izah et baksınlar yoksa bu ülkede doktorların umursamazlığından sakat kalıp ölenlerden olmaman dileğiyle.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. 

Altan naptın oğlum :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam Menüsküs Olabilir.

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

Peki beyler çok sağolun.5,5 saat sınava gitmek için kalkıcam zaten.Baktım iyice şişiyor sınavı boşverip hastaneye giderim artık.Sadece dizim sancısa hatta şişse veya sadece ayağım şişse neyse diyicem ama dizim sancıyıp ayağım şişince korktum.Acaba damar tıkanıklığı falan mı oldu.Ayak damarları kapkalın çıktı ortaya ya.

İyi geceler tekrar sağolun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Dizinin içindeki menesküs parçalanmış ve serbest hareket yapıyor ve geziniyordur dizinin sürtünme noktaları arasında. 

Hatta belki 7 yıl önce parçalanmış ya da ufak bir yırtık olmuştur, sen haberin olmadan yıllarca öyle dolaşmışsındır. Böyle durumlar olabilyor diye biliyorum. Belki şansından anca çıkıyor durum, ve iç menesküsten parçalar diğer dış kısımlara doğru kayıp sıkışınca ağrın filan oluyor. Böyle birşeyler okumuştıum daha önce :)

SpArK tarafından 22/Eyl/12 02:12 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    SpArK bunu yazdı

Dizinin içindeki menesküs parçalanmış ve serbest hareket yapıyor ve geziniyordur dizinin sürtünme noktaları arasında. 

Hatta belki 7 yıl önce parçalanmış ya da ufak bir yırtık olmuştur, sen haberin olmadan yıllarca öyle dolaşmışsındır. Böyle durumlar olabilyor diye biliyorum. Belki şansından anca çıkıyor durum, ve iç menesküsten parçalar diğer dış kısımlara doğru kayıp sıkışınca ağrın filan oluyor. Böyle birşeyler okumuştıum daha önce :)

Menisküsle ilgili yazılara baktım pek bir şey anlamadım.Bağdaş kurmayı unutun falan yazıyor ben zaten bağdaş kuramıyordum o dizim yüzünden.Ağrı sancı yoktu hatta arada o dizimi kütletiyordum bile alışkanlık oldu eskiden beri.2 kat aşağı bi sürü çöp taşıdım patlak verdi.Hala anlamadığım ayağım neden şişti?Damarlar falan ortaya çıktı şu anda sigarayla alakalı değildir umarım en korktuğum o

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek
    HolyReform bunu yazdı
    SpArK bunu yazdı

Menisküsle ilgili yazılara baktım pek bir şey anlamadım.Bağdaş kurmayı unutun falan yazıyor ben zaten bağdaş kuramıyordum o dizim yüzünden.Ağrı sancı yoktu hatta arada o dizimi kütletiyordum bile alışkanlık oldu eskiden beri.2 kat aşağı bi sürü çöp taşıdım patlak verdi.Hala anlamadığım ayağım neden şişti?Damarlar falan ortaya çıktı şu anda sigarayla alakalı değildir umarım en korktuğum o

Eskiden ameliyat filan denirdi, şimdilerde dizin sağ/sol üst çaprazdan delik açıp içeri girip hallediyorlar diye biliyorum lokal anastezi altında ^_^

Ağrı acı olmaz diye biliyorum ben de menesküs yırtığında, fakat dizi kullandıkça o serbest parça hareket edip kayıp biryerlerin arasına içine girip ağrı verir diye biliyorum.

Bu arada ne beni ne kimseyi dinleme tabiki, uygunsan şimdi, olmazsa yarın hastaneye git, kendinde menesküs yırtığı endişeni dile getir doktora, umarım birşey çıkmaz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

ben bi futbolcu olarak söyleyeyim dizdeki çapraz bağların tüm bacakla alakası vardır çünkü onlar kaslara bağlıdır. senin bacağını aşırı zorlaman ve sanırım ön çapraz bağlarını esnetmen dolayısıyla sancıma olmuş bileğine vurmasıda esnettiğin bağların bilekteki kaslarında gerilme yapmasıyla şişme meydana getirmiştir. aslında dizinde şişmiştir fakat farkına varmamışsındır.. ne yapar diye sorarsan 1 2 hafta merdiven yokuş çıkarken topallatır sen yine çok zorlama o düzelecektir. 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
Toplam Hit: 1808 Toplam Mesaj: 10