folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi!

Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kolay gelsin dostlar. Forumdan takip edenler bilir video montaj , motion graphics ve grafik tasarım ile uğraşıyorum. Aynı zamanda sosyal kanallar üzerinden yayıncılık yapıyorum ( eğitici dersler )Bu noktada işi ilerletmek için her zaman yanımda taşıyabileceğim dizüstü bilgisayar almak şart oldu.

Aynı anda after effect , photoshop ve ekran kayıt programını (programlar değişebilir ancak genellikle aynı anda 2 program açık olacaktır)açıp kasma sorunu olmadan işlem yapabileceğim bir makina istiyorum. Render alma noktasında (after effect yada premiere pro gibi )çok çabuk sonuç almasamda olur . Bekleyebilirim.

3000-3500 arası bütçe yeterli olur mu bilemiyorum. Öncelikle tavsiyelerinizi bu yönde verirseniz sevinirim.Ayrıca bu tarz çalışma yapacağımız bilgisayarlarda hangi donanım neden önemlidir bir murid açıklarsa çok iyi olur :)

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sana monster yolu gözüküyor gibi yada MSI

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Bugün MSI kullandım.

http://www.hepsiburada.com/msi-gs72-6qe-stealth-pro-243tr-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-256gb-ssd-1tb-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602042?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.urun.pla&gclid=Cj0KEQjw5Z63BRCLqqLtpc6dk7gBEiQA0OuhsF7zL92wFdCDSzvmHw9t7M4aj9cFGU5OqNGGMp11Im0aAi388P8HAQ

4k ekran 32gb ddr4 gtx970m SSD de normal SSD 5kati hızlıydı. Bence 4k ekran dışındaki hepsi abartılı. Windows windows abi ne kullanirsan kullan. Benim tavsiyem 4nesil i7 gtx 860m gibi bir makina daha hesaplidir. SSD kesin olsunda.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Ek olarak: Tam olarak ayni programları ayni amaç için kullanıyorum. RAM 16 al render süresi için. Fullhd ekran al. SSD olarak 256 en az. İşlemci olarak 4.nesil i7 yada 5.nesil i5 öneririm.

Eksen bilgisayarda bir asus i7-4720qm ve gtx950m olan modeli alabilirsin. Butcen için yada monstera gidip 4.nesil bir laptop yaptirabilirsin.

Toplam Hit: 749 Toplam Mesaj: 4
laptop laptop tavsiye dizüstü