Dizüstü Pil Hakında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

merhabalar arkadaşlar. yeni bi  dizüstü bilgisayar aldım: lenovo y50. sorunum şu ki bilgasayar pili gömülü. bu pilden ben nasıl tam verim alabilirim yani ömrünü uzatabilirim.

bilgisayarda energy meneger var, dengli ve korumada(%60 pil seviyesinde) tutuyor.

daha uzun pil ömrü için yapmam gerekenler konusunda yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vay amk desene bunlarda cep telefonları gibi pilin ömrü bitince servise gelsinler diye çakallık yapmaya başladı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

aynen hocam lenovo yeni bilgisayarlaeında gömülü pil kullanıyormuş. donanımcıları bekliyorum dömülü pilin avantajları kullanımı vs :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

adaptör takılıyken pili devre dışı bırak gibi bişey koymamışlarmı.

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende lenovo yada asus notebook almayı düşünüyordum.. Bu pil meselesinden kıllandım şimdi..

takipteyim...

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Gömülü dediğin aslında kapağın altında,zaten garanti süresi dolana kadar pile bir şey olacağını sanmıyor e zaten garanti süresi doldumu alırsın bir tane 12 hücreli pil kendin değiştirirsin.

Bu arada senin dizüstüne ipneler 2 hücreli pil koymuş yavşaklar.
    Bir çok yerde 2 hücreli diyor ama tek bir yerde 4 hücreli yazıyor

http://www.lenovopower.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=1078

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

@samaccc öyle bi şey bulamadım. ona benzer koruma modu yapmışlar %55-60 seviyesinde tutuyor pili.

@Jubei   sağolasın bilgiler için vatandaki eleman 4 ddi ama tam araştırmadım. zaten pişmanım bunu aldığım için acer vardı bunu eçtim:) pil kullanımı hakkında bilgi verirsen sevinirim:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Olmazsa garantinin bitimine 1-2 ay kala pil arızalı diye gönder değiştirsinler hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    rocketadam bunu yazdı

@samaccc öyle bi şey bulamadım. ona benzer koruma modu yapmışlar %55-60 seviyesinde tutuyor pili.

@Jubei   sağolasın bilgiler için vatandaki eleman 4 ddi ama tam araştırmadım. zaten pişmanım bunu aldığım için acer vardı bunu eçtim:) pil kullanımı hakkında bilgi verirsen sevinirim:)

büyük ihtimalle fişe takılı olduğunda bataryayı kullanmayacaktır ama tam olarak lenovo nasıl bir yol izlemiş onu bilemiyorum ? :(

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

@mkyb  yıl dayanırsa gönderirirm hocam :D

@Jubei koruma modunda &60 prize takılı dolmuyor.diyor artık kısmet :) teşekkürler bilgi için..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

laptop cok mu karmaşık olmuş ? 2 fan var işlemci ve ekran için tamam.alttan hava alıor nerden atıyor sıcak havayı ?

alttan hava alan yeride kapatmak kolay gibi.dikkatli kullanmak lazım bu laptopu.birde sadece kapagı açsa garanti ölür mü ? ölürse kapagın açıldıgını garanti nasıl anlar ?

edit: atma yerini gördüm şimdi.

Ekerci tarafından 27/Oca/15 19:33 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 1051 Toplam Mesaj: 11