folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder DNA İle Moleküllerin Etkileşimi Konusunda Kaynak Lazım

DNA İle Moleküllerin Etkileşimi Konusunda Kaynak Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Kız arkadaşım yüksek lisans semineri için başlıkta belirttiğim konuyu almış. Kanser ve kanser dışındaki hastalıklar için bu şekilde kullanılan yöntemler, özellikle DNA'nın eşlenmesini durduran ajanlar hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyorum. İngilizce ve Türkçe makaleler, özellikle reviewlara ihtiyacım var. Malum lisans zamanında aldığım genetik ve biyokimya dersleri ile bir yerden sonra ilerleyebilmem zor.

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi yüksek lisans yapıyorsunuz ve gelip buraya şu konuyu açıyorsunuz ya valla bravo ya hic science direct kullanmadınız mı yada stanford highwire kullanmadınız mı ya bu kız yüksek lisansda seminer yapıyorsa demekki bu dönem tezini bitirmesi gerekiyor teze geçmişse en azından literatür taraması yapmıştır ve en azından bir makale nasıl bulunur biliyordur ya gerçekten çok şaşırtıcı herneyse bu şoktan sonra tam seminer konunu yazarsan sana daha uygun review bulabilirim türkçe kaynak da yok unut bunu  

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dna etkileşimleri için biyokimyaya baksın. kemoterapötikler içinse yeni olan şeyler için pubmed.gov. pubmedde abstractından full dökümana herşey var.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

kanser.. hastalı.. dna.. yaratılış? oo burdan süper dine çekilir konu :D geçmiş olsun hocam :)
    kzı arkadaşın tam ne okuyo bilmyiorumn ama, doktorların vs makale paylaştıkları ağlar var hocam, oralardan daha iyi sonuç alırsınız bence. tbt de spesifik olarak biri o konuyla ilgilenmişse bilemicem ama aksi durumda çok zor burdan bilgi sağlaman.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Yardımcı olmaya çalışıp, akıl verenlere teşekkürü borç bilir gözlerinden öperim.

Peki gerçekten yardımcı olabilecek olan var mı? Bu ya da benzer konularla daha önce çalışmış olanların deneyiminden yararlanmak isterim.

Konu başlığı sadece bu kadar, DNA ile Moleküllerin Etkileşimi.

YeniHarman tarafından 08/Ara/12 01:07 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kardeş çok genel bir konudan bahsediyorsun ama arkadaşın ne konuda çalışıyor hangi alanda anabilimdalı nedir gibi şeyler lazım ben de DNA ile çalışıyorum ama gen düzeyinde çalışıyorum ve aktarılabilirlik konularında çalışıyorum ve gerçekten yardımcı olmak isterim ayrıca emin ol şu sitede yardım edecek iki kişi varsa biri izzarittir diğeri de benim emin olabilirsin yani o daha açıklayıcı olalısın yoksa DNA'nın etkileşimde olduğu bi çok molekül var. Direk olarak sana DNA ile moleküllerin etkileşimi konusunda kaynak veremem ama şu iki kitabı mutlaka incelemelisiniz

Molecular biyology of the gen

Molecular biotechnology

molecular biology of the cell

bunlar baba kitaplardır ana konu olarak sana DNA'nın etkileştiği moleküller konusunda sana yardımcı olabilir ama alanınız ne tam olarak bilmiediğimden detaylı olarak yardımcı olamayacam ama eğer daha açıklayıcı olabilirsen bi çok paralı sitede üyeliğim var tonlarca makaleye revieve ulaşabilirim

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 1678 Toplam Mesaj: 6