folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Dns Değiştirdiğim Zaman İnternete Giriyor, Otomatik Dns'de İnternetim Yok

Dns Değiştirdiğim Zaman İnternete Giriyor, Otomatik Dns'de İnternetim Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

1 aydır fibere geçiş yaptım allah belasını versin bu ttnetin durduk yere herşeyim bağlantım normal gözükürken internetim olmuyor. Servisi aradım arıza kaydı oluşturdular geldiler ana hatta bi cihaz taktılar herşey normal dediler spitter da sorun dediler gittiler. Gittim spitter aldım 2 tane denedim girdi. Sonra aynı herşey normal gözüküyor ama yine internete girmiyor. tekrar çağırdım kablolardan dediler gittim tüm kabloları değiştirdim yine düzelmedi şimdi arıyorum arıza kaydı oluşturuyorum gelmiyorlar. En son burdaki türk telekoma kadar gittim kavga ettim güvenlik dışarı çıkardı. Kimse yapamadı işten anlayanda yok bende çözemedim.  TTnet arızayı arıyorum türk telekom dns adreslerini veriyorlar giriyorum internet düzeliyor veya google dnslerini giriyorum internete giriyor ama dns otomatik yapınca internete girmiyor. Modemi türk telekomdan aldım ışıklar felan hepsi normal sıkıntı yok. tüm ihtimalleri denedim daha ne yapabilirim anlamadım. modemi reset attım tekrar kurdum en fazla 12 saat sonra tekrar internete girmiyor dnsler otomatikken.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

hepimiz gibi sabit dns kullan?

modeminin dns ayarlarını kontrol et bi de

noname tarafından 03/Ağu/16 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

hepimiz gibi sabit dns kullan?

modeminin dns ayarlarını kontrol et bi de

nasıl sabit dns hocam? Modemin dns adreslerini nerden değiştiriyoruz onuda bilmiyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam modemin içerisindeki varsayılan dnsler bozulmuştur siktiret manuel dns kullanmaya devam et :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

hocam modemin içerisindeki varsayılan dnsler bozulmuştur siktiret manuel dns kullanmaya devam et :)

Hocam şimdi cep telefonlarında felan dns giremiyoruz o yüzden otomatikte olsa daha iyi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Hocam şimdi cep telefonlarında felan dns giremiyoruz o yüzden otomatikte olsa daha iyi 

modem arayüzüne gir ayarları kurcala DNS i bulurdun :)

dynamic dns değil ama

...said addicted.