folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET & Torrent, Internet Kopmasi

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET & Torrent, Internet Kopmasi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Muridler selam,

Torrentten birsey indirdigimde 30-40 dakika sonra, birsey download ettigimde 30-40 dakika sonra, yeni yeni video izledigimde 30-40 dakika sonra internet kopuyor. Google Chrome basliktaki hatayi veriyor. Cep telefonu ve Ipad' den internete girebiliyorum. Modemde internet uzerinde bulunan isik yaniyor. Bilgisayarimda DNS yok, TCP/IP OTOMATIK olarak kayitli. Windows 8.1 vardi ayni sorunu yasiyordum suan XP kurulu ayni sorunu yasiyorum.

Internet saglayicim (Superonline) bana DNS, IP vs. gibi birsey atiyor mu? Onlarin bu vb. seyleri degistirme durumu var mi?   

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

Aynı Sorun Bende Vardı Birkaç Ay Önce Ttnet Çağrı Merkezini Aşındırdım Airties Modemi Alıp Teknik Servise Götürdüm Hiç Birşey Çıkmadı O Arada Airties Modem Kaydı Alan Elemanla Konuştuk Bu Sorunu Az Çok İşlerle İlgili Çıktı Bana A Sınıfı Bir Trojen Olduğunu Modem Ayarları Sıfırlansa Bile Trojen Olan Pc İle Bağlanıldığında Modemin Yine Sapıtacağını Hatta Chrome'dan Modem Arayüzüne Girersem Asla Modem Şifresini Hatırla Seçeneğini Aktif Etmemem Gerektiğini Falan Anlattı.. Eve Geldim Önce Pc'ye Temiz Bir Format Attım Sonra Linux Kullanarak Modemin Ara Yüzüne Girip Önce Modemin Kullanıcı Adı Şifresini Değiştirdim Sonra Ayarlarını Yaptım.. Herhangi Bir Sorun Çıkmadı Bu Durum Başına Gelen Birkaç Arkadaştada Böyle Çözdük Olayı.. Bir Dene İstersen..  

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

banada oluyor arada

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    elyos2600 bunu yazdı

Aynı Sorun Bende Vardı Birkaç Ay Önce Ttnet Çağrı Merkezini Aşındırdım Airties Modemi Alıp Teknik Servise Götürdüm Hiç Birşey Çıkmadı O Arada Airties Modem Kaydı Alan Elemanla Konuştuk Bu Sorunu Az Çok İşlerle İlgili Çıktı Bana A Sınıfı Bir Trojen Olduğunu Modem Ayarları Sıfırlansa Bile Trojen Olan Pc İle Bağlanıldığında Modemin Yine Sapıtacağını Hatta Chrome'dan Modem Arayüzüne Girersem Asla Modem Şifresini Hatırla Seçeneğini Aktif Etmemem Gerektiğini Falan Anlattı.. Eve Geldim Önce Pc'ye Temiz Bir Format Attım Sonra Linux Kullanarak Modemin Ara Yüzüne Girip Önce Modemin Kullanıcı Adı Şifresini Değiştirdim Sonra Ayarlarını Yaptım.. Herhangi Bir Sorun Çıkmadı Bu Durum Başına Gelen Birkaç Arkadaştada Böyle Çözdük Olayı.. Bir Dene İstersen..  

Enteresanmis, ben formatta attim fakat sonuc ayni. Acaba Chrome icin yukledigim uzantilarda sikinti olabilir mi diye dusunuyorum cunku Chrome ile gmail oturumunu acinca butun uzantilar, sifreler vs. otomatik geliyor. Suan AdBlock, Browsec, Avira Software Security, Face Fast Delete Message, Mega.co.nz, Tureng var. 

Modem arayuzune iOS ile girip degistirebilirim. Uzerine birde format atarim ama once temiz bir WIN bulmak gerekiyor.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
Toplam Hit: 1109 Toplam Mesaj: 4
torrent internet kopma dns probe no