folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dokunduğum Herşeyden Elektrik Çarpıyor.

Dokunduğum Herşeyden Elektrik Çarpıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

klasik koşullandım amk, ofiste kapı kolundan sürekli çarpılıyorum artık korkuyorum basına gıdıp kendımı alıstırıp dokunuyorum Allah kolaylık versin.

Ameliyat eldiveni kullan hacım. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

ESD yani electro static discharge   statik elektriğin insan üzerinde birikip belirli bir potansiyele ulaştıktan sonra dıscharge olması yani boşalması 

uygun koşullarda attığınız her adım 400v potansiyel sahibi olmanızı sağlar  ve  bu discharge olayı binlerle on binlerle ifade edilen gerilimlerde ancak hissedebileceğiniz seviyeye gelmiş olur (sinek ısırması gibi olan etki ) peki nedir bu koşullar bunları nasıl düzeltebiliriz dediğinizi duyar gibiyim 

birinci sebep  kuru hava eğer bulunduğunuz ortamda klima faln çalışıyosa ve herhangi bir discharge önlemi yoksa ve burasi  bilişim elektronik argesi falan ise afedersiniz ama yrrağı yediniz  ne taktığının cihaz bir önceki gibi çalışır ne attığınız yazılım doğru sonuç verir anlamsız resetlenmeler  halbüki siz herşeyi doğru yapmışsınızdır ama yanlış diye birde  doğru sistemi bozdunuzmu  ooo tamam  hayata küstürür adamı 

ikinci sebep elbiseleriniz ve özellikle ayakkabılarızı plastik malzemeden ise bu olay çok sık başınıza gelmeye başlar 

gelelim alınacak önlemlere  

1 havayı nemlendirme  ucuz ama yüzde 70 e kadar sorunu çözebilen etkili bir yöntemdir 

2 antistatik yer kaplaması  kullanma  antistatik ayakkabı ve giysiler giyme 

3 tabiki hepimizin bildiği anti statik bileklikler el ve ayak bileğinde kullanılablir 

liste uzatılabilir ama gerek yok  önemli olan 3 şeyi söyledim 

yada bir ESD eğitimine katılın benim gibi hem bilinçlenin hemde sertifikanız falan olur cv nize yazarsınız

Toplam Hit: 6890 Toplam Mesaj: 43