folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Donanımcı Arklar Bi Bakın Buraya/////!!!!!

Donanımcı Arklar Bi Bakın Buraya/////!!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Byler benm külüstür pc ye kuzenden 20 gb hd aldım.Benm eskisiyle değiştirmeyi planlıyodum.Ama 2 sini birbirine gösteremiyorum.Yapan varmı??(donanımla ilgili bi web sitesi bilen varsa ordanda bakabşşlşrm eywllh..)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    jumper ayarlarını doğru yaptığına eminmisin bi kontrol et??
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    muhabir22 bunu yazdı:
    -----------------------------
    jumper ayarlarını doğru yaptığına eminmisin bi kontrol et??
    -----------------------------
    İ güzel diıonda hayatımda ilk defa hd bağlıcam 2 tane.yaptıım şey aynı kabloların benzerlerini ona bağlamak.he bide bağlıcam hd de win 98 kurulu.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    ok bak şimdi ikisine de o geniş kabloları bağladın diyelim yani id kablolar şimdi hd lerin arkasında küçük parçalar olucak 1 er adet hdlerden birini master diğerini slave yapman gerekiyor çalışması için o yüzden 2. disk olarak hangisini kullanıcaksan o küçük parçayı diğerlerine tak deneme yanılma yöntemi ile 2 dakikada çözersin işi inşallah anlatabilmişimdir..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek
    jumper ayarlarından dır 1.hdd nin jümperini 1 e taktıysan diğerini sona tak

http://tikla.net/ durma tıkla =)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

her hdd de farklı oluo. hdd nin üzerinde jumper ayarları için şema vardır. birini master birini slave yapacan

gerçi arkadaşlar da demiş

Bu arada pc çok çok eskiyse 20 gb hdd yi desteklemeye bilir.

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

hacı eger aldıgın hardıskı senın eskı kasaya monte edeceksen ilk basta formatlaman lazım sonra tekrar yukleyıp calıstırabılırsın cunku aldıgın hdd nın uzerınde eskı makınanın ayarları yuklu oldugu için senın makinada tek baına calısmaz

slave olarak baglarsan gorebılırsın ama tavvsıyem slave olarak bagla ,çindeki belgeleri al ondan sonra cak formatı temız temız kullan

slve ayarlarını hddnın uzerındekı jumper semasından bakarak bagla veya deneme yanılma yontemını kullanarak calıstır

kolay gelsın

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    baba birini master birini slave yapacan 

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watem
    watem's avatar
    Erkek
    sisteminin hangi hdd de ise onu ıd kablosunun birinci yani ucundaki yere tak bi tane jumper tak pozisyonu çokta önemli degil hani zaten 4 tane seçenek var mutlaka dogru olana takmış olursun bence 2. hdd i de kablonun 2. yani ortadaki şeysine tak (onun adı ne harbiden bilen varmı) ona jumper takma mutlaka çalışır sistem çalışmaz ise 1. hdd nin yani sistem olan hdd nin jumperini bi 7yana kaydır dene mutlaka olcaktır

ADALET MÜLKÜN TEMELİNDE ÖLÜ BULUNDU ZANLILARIN YAKALANMASI İÇİN OPERASYON DEVAM EDİYOR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    Birine jug taktım öbürüne takmadım olmadı :D uraşıyım biraz daaha hbr veririm size....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    OLDu lem biş daha öğrendim :D herkeze yardımlarından dolayı çok teşekkürler.bb
Toplam Hit: 1182 Toplam Mesaj: 11