folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Donanimsal Ariza? (Cözüldü)

Donanimsal Ariza? (Cözüldü)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@67Impala  hocam onunla da ilgisi oldugunu sanmiyorum, cünkü windows ilk kurulumda sikintisiz aciliyor ama sonra birden göcüyor.. hadi hizli bot sorun, neden göcsün? ayrica kurtarma ekranindan da bi halt olmuyor.. mantiksiz her sey

@Liquid  hocam bilgisayara bi sey yapmadi ki durduk yere böyle oldu, sadece bir yerden bir yere tasidi ondan sonra böyle oldu :)) ayrica dedigin gibi ekran kartinda sikinti olsa neden görüntü geliyor? Ayrica driver yüklerken cökmüyordu, yani durduk yere, iste gecen firefox extension yüklerken olmustu.. durduk yere gidiyor.. Hadi veri yazildiginda böyle oluyor diyecegim ama bir sürü sey kopyaladi kurdu, test yapti cökmedi.. Degisik bir davranis.. Dedigin gibi aksam eve gitsin onboard olayini söyleyeyim o sekil bi baksin. Eger onboard'da sikinti yoksa, ekran kartinda problem var demek. Ama o zaman da neden hiren boot's cd ile calisti orasini da anlamadim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

hocam yazdıklarından anlıyorum ki kardeşin pek bu işlerden anlamıyor,

sunu sorabilirmiyim kardesin bazı parcaları yerine tam oturmuyor olabilir mi ?

bunlardan sonra aklıma gelen ise işlemci fanının gevşemiş olması ve işlemciyi tam oturmaması olabilir,

ve son olarak sıvı sogutman calısmıyor olabilir, yaşlı bi adam vardı sıvı sogutmasını soktugunde içindeki pervane dönmüyordu,

belki sogutucunda böyle bir sorun olmuş olabilir,

ram ekran kartı anakartında yada ssd diskinde bi sorun olduğunu sanmıyorum.

valla hocam dedigin gibi olsa sicakligin yüksek olmasi gerekmez mi? hem bios'tan hem de windowstan baktik, 30 larda sicaklik.. islemcinin üzerine takilan kafaya bak dedim, soguk dedi.. Yani ortada bir sicaklik yok öyle.. hadi o yüzden reset atti diyelim ama windows neden cöküyor bir daha yüklenimor ama kurtarma ekrani aciliyor? Kasanin ici acik, görüyorum ben de..

bu arada ekran kartinin fani dönmüyormus.. Ama ayni olay benim pc'de de var. Arastirmistim zamaninda, eger ekran kartina cok is düsmüyorsa fan calismiyor diye..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@67Impala  hocam onunla da ilgisi oldugunu sanmiyorum, cünkü windows ilk kurulumda sikintisiz aciliyor ama sonra birden göcüyor.. hadi hizli bot sorun, neden göcsün? ayrica kurtarma ekranindan da bi halt olmuyor.. mantiksiz her sey

@Liquid  hocam bilgisayara bi sey yapmadi ki durduk yere böyle oldu, sadece bir yerden bir yere tasidi ondan sonra böyle oldu :)) ayrica dedigin gibi ekran kartinda sikinti olsa neden görüntü geliyor? Ayrica driver yüklerken cökmüyordu, yani durduk yere, iste gecen firefox extension yüklerken olmustu.. durduk yere gidiyor.. Hadi veri yazildiginda böyle oluyor diyecegim ama bir sürü sey kopyaladi kurdu, test yapti cökmedi.. Degisik bir davranis.. Dedigin gibi aksam eve gitsin onboard olayini söyleyeyim o sekil bi baksin. Eger onboard'da sikinti yoksa, ekran kartinda problem var demek. Ama o zaman da neden hiren boot's cd ile calisti orasini da anlamadim

benim bahsettiğim arızada driver yüklemedikçe reset vermiyor zaten ama sen driver harici de oluyor demişsin. memtest yaptı mı?

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

benim bahsettiğim arızada driver yüklemedikçe reset vermiyor zaten ama sen driver harici de oluyor demişsin. memtest yaptı mı?

driver yüklerken kapanmasi daha dogrusu reset degil de windows cöküyor hocam :) bir kereye mahsus tesadüfi bir sey..Belki 10 kere cöktü durduk yere. o yüzden alakasi oldugunu düsünmüyorum.

memtest'i sanirim anlamadi nasil calistigini yapamadi. video izle dedim ama.. bugün konusamadim. belki yarin aksam bakar, olmadi p.tesine kalir (haftasonu ailemin evine gidiyor)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sorun cözülmüs sonunda :)

dün bilgisayarciya götürmüs, adamlar baska bir ssd'ye windows kurmuslar kapanmamis.. Demek ki sorun ssd'deymis. Ekran kartini görüyor demisler..

Artik kendine yeni bir ssd alacak

Toplam Hit: 4089 Toplam Mesaj: 46
donanim ariza ssd ariza