folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Donanimsal Bir Problem Mi ?

Donanimsal Bir Problem Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    Mythbusters bunu yazdı

Muridler bir masaustu bilgisayar var elimde eski ama fena degil. Bilgisayari benim kuzene vericem ama karsilasmadigim bi probleme sahip bilgisayar acilirken cizgiler ve noktalar olusuyor ekranda ve windows baslatiliyor dedigi yerde kaliyor. Format atmayi denedim ama atilmiyor. Bazen kafasi yerine geliyor aciliyor bi sure sonra donup reset atiyor. Yanlis hatirlamiyorsam bu problemin kaynagi battlefield 3 oynarken oyunun donmasi ve kendiliginden reset sonrasi olustu. Problem ekran karti mi ram mi ya da baska bi donanim sagolun.

%99.9 ekran kartı hocam. önce onu dene. ( ekran kartın onboard sa anakarttır.)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Onboard degil hocam cevabin icin tesekur ederim bende ekran kartin suphelenmeye basliyorum. Ramler saglam ama hdd dede bi sknti olabilir bazen kendi geliyor yine donuyor ve format atmak istedigimde kurulum arayuzunde ekran duzgun fakat kurulum baslamiyor sanki yukleme yapmiyor gibi. Ara ara kendine gelen ekran karti pek bilmiyorum mumkunmudur boyle bisey.

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Arkadaslar hepinize tekrardan tesekurlerimi sunuyorum ekran karti zortlamis problemi bulduk simdi hangi chipsetli ekran karti kullanmaliyim uzerindeki ekran karti : 

512 mb nvidia zotac 9800gt amp 256 bit ddr3 ve ozellikleri:

Grafik Hızlandırma Teknik Özellikleri: Bellek : 512MB GDDR3 Chipset : NVIDIA 9800GT Çekirdek Hızı : 700MHz Bellek Hızı : 2000MHz Bellek Veriyolu : 256 bit Vga Slot : Pci Express 16X Transistör Sayısı : 505 Milyon Piksel Doldurma Oranı: 22,40 Gpiksel/sn Bellek Bant Genişliği : 64,00 GB/sn Soğutma : Aktif 3D Görüntü Kalitesi : Piksel Shader Versiyonu: 4.0 Vertex Shader Versiyonu: 3.0 DirectX : DirectX 10 SM4.0 OpenGL : 2.1 Video Kalitesi : Adaptive De-Interlace : PureVideo HD Video Hızlandırma : MPEG-2, WMV9, VC-1 ve H.264 HD DVD ve Blu-ray desteği Görüntüleme Desteği : TV Out Desteği : Var - 1024x768 / 1080i Çift Monitör Desteği : Var - TwinView DVI : Var. 2 adet DVI HDTV Uyumlu : Evet HDCP Uyumlu : Evet Dual-Link Özelliği: 2 Doğal Görüntü Desteği : 10-bit / 1 Milyar Renk 3D Grafik Çözünürlüğü : 2560x1600 Nvidia PhysX Desteği

BENDE BULUNAN ANAKART:asus p5kpl-c ig31 775P 1600mhz ddr2-1066 pci-e s+e

Bu donanimlara uyumlu ve gunumuzde saglam calisicak kullandiginiz tavsiye ettiginiz ekran kartlari varsa memnun olurum. Artik sevindireyim kuzenimi hersey icin tum bilgiler icin cok sagolun. Aklinizda bulunsun bu tarz problemler ekran karti sorununa isaretmis. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Uplayalim

Toplam Hit: 1287 Toplam Mesaj: 15