Dosya Kaybolması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

hocalar bilgisayarı açtgımda resimler dosyasını yerinde bulamadım sizce birisinn bnu yapabile imkanı war mı yoksa windows tan mı kaynaklanıyor?

silindiğini varsayıp recuva kullandım ama yine ulaşamadım dosyalara 

kısayola tıkladığımda ise yine karşıma çıkan bir hiç

bnim sorum nası bu hale geldi dışarıdan biri yapabilir mi ve en önemlisi kurtarablir miyz

yardmlarınz için şmdiden saolun bu da dosyanın resmi:

http://img524.imageshack.us/img524/5078/adszojl.jpg

Parayla saadet olur, ayse olur, fatma olur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

up :/ yok mu muridler bu konuda bilgisi olan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

İLk oLarak başka birisinin biLgisayar başına geçip geçmediğini düşün. Kime Lazım oLabiLirdi bu resimLer? Bunu düşün.

Daha sonra eğer aynı ağda başka biLgisayarLar varsa; eğer sende kLasörü payLaşmak ve yazma izini gibi bi hata yaptıysan biri resimLeri aLırken CTRLx CTRLv yapmış oLabiLir. İnternet cafede depo payLaşımında herkeze açık dosyaLarda yazma iznini açık brakıyorduk ve böyLe durumLar oLabiLiyordu.

FLash beLLekLe aLmak isteyen biriside böyLe yapmış oLabiLir. CTRLx CTRLv.. şekLinde kopyaLarını aLmak isterken.

Birisi tekrar biLgisayar başında oturup siLmiş oLabiLir. Sende oLmamasını istiyorsa.

En zor ihtimaL veriyorum ki buda trojan. Birisi senin peşine düşüp eLindeki resimLeri kendisine aLıp sende oLmasın diyerek siLmiş oLabiLir.. Fakat buna zor ihtimaL veriyorum.

Edit: tabi resimLerin içerikLerini biLmediğim max kız arkadaşının faLan resimLeri buLunduğu bir kLasör oLarak düşünüyorum.

ResimLerin buLunduğu dizin üzerinde işLem yapma "Data Recovery" programLarıyLa şimdi biLe bir çoğunu BELKİ!! kurtarabiLirsin.

Birde eğer ağda başka biLgisayarLar varsa vista'yı biLmiyorum ama windows xp üzerinde administrator kuLLanıcısına geneLde şifre koymazLar, burada çok rahat giriş yapabiLirLer eğer günceLLeştirmeLeri aLmadıysan, buna benzer bir durum var mı yok mu diye biLmiyorum vistada

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Bir ihtimaL daha.. Dosyayı kendi eLLerinLe bizzat taşımışta oLabiLirsin. Tabi o zaman akLın neredeyse. HatırLadığın bir dosya ismini biLgisayarında tam oLarak arat. Büyük ihtimaL resim dosyaLarın .jpg'tir. arama böLümüne .jpg diye yaz ve arat.

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

ağa baglı deilim ama bndimd ilk aklıma flash bellek geld

snra trojan ki trojan yediysem sıçtk

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

TrojanLarın üzerLerinde dosyayı siLdikten sonra dosyanın buLunduğu harddisk sektörLerini karaLayan yapıLar pek içine koyuLmaz. Hani kesin konuşmayaLım bu işLemde mümkün fakat pek üzerinde buLunmaz. Sana haLen data recovery'i öneriyorum kuLLan başarıLı oLacaktır tabi sen bu zarfta biLmeden bu böLümLeri doLdurmadıysan bir şekiLde.

Sonra ikinci önerim sisteminin hemen bir imajını aLıp, veriLerini yedekLeyip format atman oLacaktır. Format işini bitirdikten sonra şifreLerini tek tek çabucak değiştir.

Sadece bi imza..
Toplam Hit: 1494 Toplam Mesaj: 6