Döviz Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar malum referandum var. Bende 20k tl var para bankada yatıyor boş boş. Referandumdan sonra dövizde elbet bi hareketlilik olur diye düşünüyorum.

Var mı bu işlerden anlayan? Evet çıksa nolur hayır çıksa nolur? Döviz alınır mı?

Bilgilendirin bizi arkadaşlar. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

pazartesi günü 3.63 3,64 seviyelerindeydi çarşamba günü yılanoğlu şaha kalktı 3,74'ü gördü haftayı 3.73 ile kapattı müdahale yapıldığı halde buralara geldi. merkezin $ rezervi 88577 milyar seviyelerine geriledi 2012 yılından bu yana en düşük seviye. cuma günü ekonomi bakanı nihat zeybekci "dolar hafta başında rahatlayacak" dedi şimdi 2 ihtimal var

1.si elinde dolar olanların düşecek havası verip bozdurmalarını sağlamak kısacası blöf

2.si arap kankalarımızdan para gelecek. bu da yangına tükürmek gibi bişey 

referanduma gelirsek 2 ihtimalde de yükseleceğini düşünüyorum hayır çıkarsa dolara müdahale etmeyi bırakıp yükselmesini sağlayacaklar daha sonra bakın hayır çıktı dolar yükseldi evet çıksaydı dolar düşerdi diyecekler . evet çıkarsa zaten yabancı yatırımcı kaçacak merkezin müdahale etmesine kısaca polyannacılık oynamasına gerek kalmayacak ocak ayında gördüğümüz 3.94 seviyelerini görmemiz işten bile değil. üretim yok enflasyon çift hanelerde, işsizlik almış başını gitmiş, banka müdürün abd'de tutuklu derecelendirme kuruluşları ardı ardına not düşürüyor şu ortamda dolar düşer mi ? merkezin yıl sonu tahmini bile 3.85 elimde kalan son tl ile dolar aldım yıl sonuna kadar bozdurmayı düşünmüyorum . eyyorlamam bu kadar 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

son 3 aydır her hafta hazineden 1.5-2 milyar doları piyasaya sokuyorlar. o yüzden referanduma kadar yapılacak hareketler tamamen şanstır. sonrasında çıkacak sonuca göre anlık dusme olabilir. yalnız her koşulda hazineyi toparlayabilmeleri gerektiği için 1-1.5 ay içerisinde tekrar 4u bulur dusuncesindeyim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

az daha bekle referandumdan önce düşerse al referandumdan sonra müdahele etmezler referandum ayağına aşağıda tutmaya çalışıyorlar sonra salacaklar 4 olacak en az

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

bence Evet çıksa ki öyle olucak herhalde bu gidişle döviz üzerinde çok fazla bi etkisi olmaz gibi geliyor bana piyasa da beklentiler önceden satın alınır.Doların 4 tl ye kadar çıkıp geri gelmesi bence buna işaretti bikaç gün %4-5 yapsada sonra norma rölantiye bağlar aksi bi durum olursa yani hayır çıkması durumda da bi kaç gün döviz çıokar borsa düşer sonra rayına oturur 

Benim tahminimce Altın hepsini geride bırakarak yükselecek gibi geliyor bana malum önümüz yaz düğün sezonu ülkenin ve dünyanın durumu belli Altın düşmez trendini korur bence

Not: Al,Sat,Tut tavsiyesi değildir tamamen şahsi öngörüşümdür... :)

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

ya faize yada keçiye yatır başka birşeye yatırılmaz hele hele altına dovize asla , haa nisan sonu olur referandum sonucuna bakılır ona göre ne ise yatırım yapılır . 

keçi derken de şöyle bir proje var bnde nisan sonunu bekliyorum yatırım için : moderncoban.com adres yanlış yazdıysamda google düzeltir elbet :) 

I Love Software , Software is a life...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı

ya faize yada keçiye yatır başka birşeye yatırılmaz hele hele altına dovize asla , haa nisan sonu olur referandum sonucuna bakılır ona göre ne ise yatırım yapılır . 

keçi derken de şöyle bir proje var bnde nisan sonunu bekliyorum yatırım için : moderncoban.com adres yanlış yazdıysamda google düzeltir elbet :) 

döviz sayesinde motorsiklet aldım hocam niye yatırılmasın :D 35 bin tl kazandım 1.5 ayda

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    network bunu yazdı

döviz sayesinde motorsiklet aldım hocam niye yatırılmasın :D 35 bin tl kazandım 1.5 ayda

ne iş yapıyorsun ? bilerek mi kazandın şansamı ? 

3 günde bir dolar geriledi sonraki 2 gün dolar zirveyi zorluyor dolar rekora koşuyor haberlerini hepimiz okuyup görüyoruz . 

İşi para olan yada ciddi ilgilenen belki analizleri yapar ve kazanır kaldıki dünya olaylarıda ciddi etken . 

Mesela ( rakamlarda örnek ) : 

Dolar aldım 3.55 den , abd 50+ füze fırlattı oldu 3.76 kardasın , 

tam tersi dolar aldın 3.76 dan , MB sı müdehale etti ki sık oluyor artık düştü 3.55 e napcan ? bekleyecen , doğrumu ? 

yani aslında anlatmak istediğim ticaret de de olduğu gibi riski büyük heleki şu dönemlerde .

Bu dönelerde sağlam yatırımlar yapılmalı ;)  kararda taktirde parası olanın ;) 

I Love Software , Software is a life...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    network bunu yazdı

ne iş yapıyorsun ? bilerek mi kazandın şansamı ? 

3 günde bir dolar geriledi sonraki 2 gün dolar zirveyi zorluyor dolar rekora koşuyor haberlerini hepimiz okuyup görüyoruz . 

İşi para olan yada ciddi ilgilenen belki analizleri yapar ve kazanır kaldıki dünya olaylarıda ciddi etken . 

Mesela ( rakamlarda örnek ) : 

Dolar aldım 3.55 den , abd 50+ füze fırlattı oldu 3.76 kardasın , 

tam tersi dolar aldın 3.76 dan , MB sı müdehale etti ki sık oluyor artık düştü 3.55 e napcan ? bekleyecen , doğrumu ? 

yani aslında anlatmak istediğim ticaret de de olduğu gibi riski büyük heleki şu dönemlerde .

Bu dönelerde sağlam yatırımlar yapılmalı ;)  kararda taktirde parası olanın ;) 

işim bu değil hocam pederle ortak oynuyoruz  :) 

paramız da çok yok açıkçası ama sağolsun bu işin ekmeği sağlammış.

hamdolsun dövizleri bozdurdulr 3.35 e kadar çektiler :D 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 1377 Toplam Mesaj: 10
referandum dolar euro tavsiye yatırım döviz