folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Driver Ve Mavi Ekran Sorunsalı

Driver Ve Mavi Ekran Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek

s.a hocalarım, şöyle özet geçeyim hemen 2014 de aldıgım samsung laptopum var içerisinde nalet amd radeon hd 7600 serisinden bi ekran kartı var (olmaz olsun), herneyse. Ekran kartı driverını kurdugum zaman mavi ekran veriyor ve döngüye giriyor açılıp mavi ekran verip resliyo makine kendini en ufak oyunları bile oynayamaz oldum neredeyse ve oldukça sinir bozucu olmaya başladı bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni bir aydınlatabilir mi nasıl çözülür ne yapılır bu konuda. yanmış olabileceğinide düşünüyorum eğer yanmışsa bununda bir çözümü farklı bi ekran kartı takılabilir mi mesela şimdiden teşekkür ederim.

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

temiz bi önerim var ; yeni windows kur otomatik tanısın böyle sorunun kalmayacaktır (; 2014 sonrası windowslar otomatik tanıyacaktır.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

temiz bi önerim var ; yeni windows kur otomatik tanısın böyle sorunun kalmayacaktır (; 2014 sonrası windowslar otomatik tanıyacaktır.

yok üstad o bu makinede yemiyor her formatta manuel kuruyorum herşeyi :/

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

yok üstad o bu makinede yemiyor her formatta manuel kuruyorum herşeyi :/

emin misin hocam? bi kere dene 2019 win10 kur otomatik tanır. hiçbişey yapamasa bile windowslarda standart driverler vardı her model kartlara uyuyordu. öyle bişey yapar. eskidendi o aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt muhabbeti. 

biz tabi eski usül driverin uyumlu kimliklerine bakıp devid.info'da driver arardık. eskiden ne hayat kuratarmıştı bu devid.info tecrübelerle sabittir (; hala işliyormu bilmiyorum. senin sorunuda çözebilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Son sürücüyü değil de yavaş yavaş düşürerek versiyonu git. Donanım hatası yoksa bu bir çözüm olabilir. Donanım hatası varsa, yapacak bir şey yok.

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek

yarın deneyebilirim hocam umarım otomatik kurulur, umarım otomatik kuruldugunda da yine mavi ekran sorunu vermez :(:(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı

yarın deneyebilirim hocam umarım otomatik kurulur, umarım otomatik kuruldugunda da yine mavi ekran sorunu vermez :(:(

sen yeni win10 dene büyük ihtimalle sorununu çözecektir. yine mavi ekran hatası verirse ekran kartın bozulmuş olabiir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    Gn_Star bunu yazdı

sen yeni win10 dene büyük ihtimalle sorununu çözecektir. yine mavi ekran hatası verirse ekran kartın bozulmuş olabiir. 

eyvallah üstad cok sagol denedikten sonra yine hortlatırım konuyu =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

şimdi hafızam beni yanıtlmıyorsa eski bir sürücüyü kuruyorduk yada default win 10 driveri kalıyordu 

daha sonra yeni sürücüyü boş bir klasöre cıkartıp, "aygıt yöneticisi>ati radeon hd series> özellikler>sürücü>sürücüyü güncelleştir >sürücü yazılımı için bilgisayarı tara" burdanda yeni sürücünün olduğu yerdeki bi *.inf dosyasını gösteriyorduk

detayları net hatırlamıyorum ama bunun gibi birşeydi 

Toplam Hit: 648 Toplam Mesaj: 9
driver mavi ekran