Dump Valve - Dizel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar belki aramızda tuningciler olabilir veya hobi olarak tuningle ilgilenenler olabilir sormak istediğim bir soru var.

Dizel fiesta aracımda dump valve uygulamasi yaptırmak istiyorum tepkimeleri artırmak turbo ömrümü uzatmak adına sizce mantıklı bir karar mı ? Daha önce dizel aracına uygulayan/uygulatan oldumu aramızda? 

Anti Envato
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Fabrika çıkışlı o işlemi yapan parça zaten turbo arabalarda mevcut, yüksek beygirli turbo arabalarda onun yerine blow off takılır ki gazdan ayağınızı çektiğinizde geri basınç turboya zarar vermesin ve geri basınç engellendiği için yüksek turbo basıncı olsun diye. Şahsi fikrim hiç kurcalamayın.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

Fabrika çıkışlı o işlemi yapan parça zaten turbo arabalarda mevcut, yüksek beygirli turbo arabalarda onun yerine blow off takılır ki gazdan ayağınızı çektiğinizde geri basınç turboya zarar vermesin ve geri basınç engellendiği için yüksek turbo basıncı olsun diye. Şahsi fikrim hiç kurcalamayın.

Sanıyorum ki benim arabamda bu yok hocam zira birçok yerde kendini farkettiriyor yigilmasindan toplamasi tepkimesi bana hissettiriyor.

Araç : 2014 Fiesta Titanium X

Anti Envato
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Turbo dizel arabalarda gaz kelebeği yok bunun için pek faydasını görmezsin.

Hele hele aracın 1.4 veya 1.5 ise bence hiç gerek yok taktırmana,sonuçta arabadan alacağın tork-güç belli,pek fazla birşey hissettirmez,paran cebinde kalsın.

İllede taktıracam çok seviyorum diyorsan turbo benzinli araç alacan dostum.Dizelden tuning olmaz gır gır gır gır :))

Edit Chip tuning i araştır.

DjBlueMaN tarafından 29/Oca/15 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

Hele hele aracın 1.4 veya 1.5 ise bence hiç gerek yok taktırmana,sonuçta arabadan alacağın tork-güç belli,pek fazla birşey hissettirmez,paran cebinde kalsın.

İllede taktıracam çok seviyorum diyorsan turbo benzinli araç alacan dostum.Dizelden tuning olmaz gır gır gır gır :))

Hocam arabamin gücünden memnunum zaten 1.5 motor fakat torku çok yüksek Duratorq motor. Ben gaz tepkimesini biraz daha maksimuma çıkarmak istiyorum

kaparike tarafından 29/Oca/15 09:42 tarihinde düzenlenmiştir

Anti Envato
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    kaparike bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı

Hocam arabamin gücünden memnunum zaten 1.5 motor fakat torku çok yüksek Duratorq motor. Ben gaz tepkimesini biraz daha maksimuma çıkarmak istiyorum

o zaman alacağınız şey sprint booster , dump valve vs. değil.

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

Sonuç nedir?

ulan bir susar mısın?