Dünyaca Ünlü Proje

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------
    RhiFaT bunu yazdı:

arkadaşlar imkan yok,sponsor yok,destek yok demeyin sadece biz yabancılar kadar zeki ve yaratıcı değiliz olay bundan ibaret mesela düşünün youtube benzeri bi siteyi türkiyede kodlayabilek bir sürü insan var ama youtube gibi yeni yapılmamış bulunmamış bişeyi keşfedecek olan kimse yok facebook da buna örnek verilebilir.

bence bizim kafamız çalışmıyor ama ben sürekli böyle şeyleri düşünüyorum yeni bir proje yeni bir fikir ve bi tane buldum onu geliştirmeye çalışıyorum.

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=70921

burdaki nedene bağlıyorum yine :)

çok iyi kopyalıyoruz.KAfamız çok çalışıyor fakat yeniliklere değil.HAyır bu özellik kötü mü ?* DEğil fakat bu özelliğimizi bile adam gibi kullanamıyoruz.

Bakın çinlilere her boku kopyalıyor.Peki biz ne yaptık ?? 

evet zumsuk çok çok güzel bi yere değindin. yapılan bir işi geliştirme adına da bişey yapmıyoruz mesela adam youtube yapmış biz aynısının klonunu yapıyoruz yapmaklada kalmayıp videoları da youtube üzerinden gösterip youtube u marka haline getiriyoruz.

çinlilerin yaptığına ben kopyalamaktan ziyade buluş olarak bakıyorum niye mi ?

mesela adamlar iphone ın çakmasını yapıyorlar bunu alan adam iphone çakması olduğunu biliyor ama daha ucuz olduğu için alıyor çinliler de bu yönde düşünen insanlara yönelik ürünler üretiyor ahlaki olarak doğru yanlış bişey diyemem ama adam para kazanmasını biliyor innovasyon yapıyor biz onu da yapamıyoruz.

ben artık herşeyimi yeni bir fikir bulmaya adadım inanın dünyada hit olacak herkesin konuşacağı binlerce fikir var ve bi tane bulacam inş. 

işte öyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

arkadaşlar şimdi mesela düşünüyorum wikipedia yaw kıçı kırık bir wiki üzerine milletin bişey yazması ben önceden böyle bi fikir olsa derdim hadi lenn kim girip makale yazacak babasının hayrına!!!

ama işte arkadaşlar adamlar yazıyor adam görmüş ışığı açmış wikipedia yı dünyada herkes wikipedia ya giriyor.

orjinal fikir orjinal fikir orjinal fikir.... düşünün arkadaşlar düşünün sizde bulabilirsiniz.

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    tbtde son günlerde sonuna kadar beğenerek okuduğum nadir adam gibi konulardan birisi açan arkadaşada mesaj yazanlarada teşekkur ederim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    RhiFaT bunu yazdı:

arkadaşlar şimdi mesela düşünüyorum wikipedia yaw kıçı kırık bir wiki üzerine milletin bişey yazması ben önceden böyle bi fikir olsa derdim hadi lenn kim girip makale yazacak babasının hayrına!!!

ama işte arkadaşlar adamlar yazıyor adam görmüş ışığı açmış wikipedia yı dünyada herkes wikipedia ya giriyor.

orjinal fikir orjinal fikir orjinal fikir.... düşünün arkadaşlar düşünün sizde bulabilirsiniz.

Emin ol bunu yazan adam türk olsaydı kimse önemsemezdi bile... kendi çabasıyla bu arsiv seviyesine geldikten sonra belki talep olurdu... Beyin göcü denebilir yani bence..

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı:
    RhiFaT bunu yazdı:

Emin ol bunu yazan adam türk olsaydı kimse önemsemezdi bile... kendi çabasıyla bu arsiv seviyesine geldikten sonra belki talep olurdu... Beyin göcü denebilir yani bence..

arkadaşım birde çok güzel bir noktaya dikkat çektin.

bizim en büyük hatalarımızdan biri ise çabuk pes etmemiz veya bişey yapıp hemen sonuç bekliyor olmamız.Bence wikipedia benzeri proje daha önce türkler tarafından denenmiş olabilir, ama bunu yapan arkadaş olayı uzun vadeli düşünmediği için projesi hiç olup gitmiştir.

kayayı delen suyun gücü değil sürekliliğidir. bir proje yapınca bence uzun süre o proje üzerinde çalışmak lazım hiçbir zorluğa karşı pes etmemek lazım.

bence biz yapamayız,bize destek yok,kimse bizim projemizle ilgilenmez diye düşünmeyin hele bi güzel proje yapın o zaman görün o projede bir ışık var ise büyük şirketler mutlaka alır. 

işte öyle
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLueShaDow
    BLueShaDow's avatar
    Erkek

Orada durun bakalım su haberi okuyun ondan sonra cvp yazın

içimizdeki çevheri çıkarılmasını bekleyen milletiz biz :)

http://www.nethaber.com/Ekonomi/81437/Turkce-konusmayi-yaziya-doken-bilgisayar-yazilimi-Intel

Oynama Babayla Baba Yorgun....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Türkiyedeki metroethernetin parası belli co-location ın parası belli. Bir sunucu işlemcisinin, anakartının parası belli!

Bir youtube bir google bugüne kadar 2 öğrencinin harçlıklarından biriktirdiği birikimlerle gelmedi. 100 lerce sunucunun parasını hiçbir öğrenci ödeyemez! Bu işlere götü yiyece sponsor yok bu piyasada hala yok adam akıllı! Kim tırink diye bir internet projesi için 1 milyon dolar çıkarır? Adamlar 1996 da çıkarttırtmışlar o parayı. Sene 2008 olsada bizim ülkede hala o parayı sadece bir umuda kimse yatırmaz emin olun.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 5844 Toplam Mesaj: 38